Fecebook download information create file

Silinmiş Facebook Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Silinmiş Facebook Mesajları Nasıl Kurtarılır? Facebook, günümüzün çevrimiçi dünyasının önde gelen sosyal medya platformlarından biridir. Arkadaşlarınız veya ailenizle bağlantıda kalmanın en güvenli ve güvenilir yolunu sunar. Ancak bazen, herhangi bir önemli Facebook mesajını yanlış bir şekilde sildiyseniz ve silinen Facebook mesajlarını kurtarmak istiyorsanız, herhangi bir nedenle olabilir. İlk adımınız ne olacak?

Bugünkü makalemiz, yanlışlıkla silinen Facebook mesajlarınızı geri almak istiyorsanız bazı etkili yolları açıklıyor. Bu tür önemli Facebook mesajlarını kaybetme olaylarından kaçınmak istiyorsanız, zaman zaman sohbet geçmişinizin yedeğini almanızı öneririz.

Silinmiş Facebook Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Facebook’un silinen Facebook mesajlarını kurtarmak için herhangi bir işlev sunmadığını bilmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu nedenle, herhangi bir mesaj veya görüşme sizin tarafınızdan yanlışlıkla silinirse, mesajı geri alma seçeneği yoktur.

Ancak yine de, silinen mesajların kopyasını görüntüleme seçeneğiniz vardır. Aşağıda, yanlışlıkla silinen Facebook sohbetlerini geri almak için izleyebileceğiniz tüm yöntemleri önerdik.

1. Arşiv Mesajlarını Kontrol Edin

Arşivlenmiş mesaj, gelen kutusundan gizlenen ve kalıcı olarak silinmeyen arşivlenmiş mesajları içeren bir klasördür. Hem arşivle hem de mesajı sil seçeneği, mesajı ekranın sol tarafına kaydırdığınızda birbirinin hemen ardından görünür.

Bu nedenle, mesajınızı kalıcı olarak silmek yerine mesaja ulaşmayı seçmiş olmanız oldukça olasıdır. Bu durumda, yazdığımız adımları takip ederek arşivlenmiş mesajlarınızı Android veya iPhone’unuzda kolayca görüntüleyebilirsiniz.

 •  Facebook konuşma geçmişinize gidin ve arama kutusuna tıklayın.
arşivlenmiş facebook mesajları-1
 • Facebook mesajları yanlışlıkla silinen kişinin adını arayın.
 • Kişinin adını gördüğünüzde üzerine tıklayın ve kişiye yeni bir mesaj gönderin. Bunu yaparak Facebook, ikinizin arasında gerçekleşen sohbetler listesini otomatik olarak arşivden çıkaracaktır.

PC’nizde Facebook kullanıyorsanız veya Android telefona veya iPhone’a erişiminiz yoksa üzülmeyin. Ayrıca arşivlenmiş Facebook mesajlarını aşağıda belirttiğimiz adımlar yardımıyla masaüstünüzde görüntüleyebilirsiniz.

 • Tercih ettiğiniz tarayıcı seçeneğinden Facebook messenger gidin
 • Konuşma geçmişinize gidin ve Facebook Messanger penceresinin sol üst tarafında bulunan dişli çark simgesine tıklayın.
 • Seçenekler listesinden  Arşivlenmiş Konular  seçeneğine tıklayın. Artık arşivlenmiş tüm silinmiş mesajları görebileceksiniz.
Bilgisayarda Facebook'ta arşivlenmiş mesajları kontrol edin

2. Facebook Verilerini İndirin

Facebook, silinen mesajlarınızı erişilemez hale getirmeden önce belirtilmemiş bir süre boyunca saklar. Dolayısıyla, bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz, silinen Facebook mesajlarını kurtarma seçeneğiniz hala vardır.

Önemli bir mesajı sildiğinizi fark ettiğiniz anda aşağıda belirtilen adımları izlemeniz gerekir.

Facebook hesabına giriş yapın
 • Facebook profilinizi görmeyi başardıktan sonra, Facebook ayarlarına gidin.
Facebook ayarları seçenekleri
 • Ekranın sol tarafında Facebook bilgilerinizi  göreceksiniz, farenizi üzerine getirin.
Facebook ayarları seçenekleri
 • Şimdi bilgilerinizi indirin seçeneğine tıklayın.
Bilgilerinizi indirin
 • Takip edilen sonraki ekranda, indirmek istediğiniz verileri seçme seçeneğiniz olacak.
Bilgilerinizi indirin
 • İndirmek istediğiniz tüm verileri işaretledikten sonra Dosya oluştur seçeneğine tıklayın.
Fecebook indirme bilgisi dosya oluştur
 • Facebook’un veri bilgilerinizi hazırlaması biraz zaman alacaktır. İndirme hazır olduğunda Facebook, sizi bilgilendirmek için size bir e-posta bildirimi veya uygulama içi bildirim gönderecektir.
Facebook bilgileriniz indirilmeye hazır
 • Facebook bilgi indirme bağlantısını takip edin ve İndir düğmesini seçin.
Facebook bilgilerini indirin
 • İndirme işlemi bittiğinde, Facebook adınız adlı bir ZIP dosyasını görebileceksiniz. ZIP çıkarma yazılımlarından herhangi birini kullanarak dosyayı çıkarın.
 • Şimdi ekranınızda, silinen tüm Facebook mesaj geçmişinizi ve mevcut olanı içeren bir Gelen Kutusu görünecektir.
Silinen Facebook mesajları nasıl kurtarılır

3. Arkadaşınızdan Silinen Mesajı Tekrar Paylaşmasını İsteyin

Yukarıdaki yöntemlerin her ikisi de silinen Facebook mesajını almada başarısız olduysa, bu atabileceğiniz son adımdır. Arkadaşınızdan, sizin tarafınızdan silinmiş bir mesajı kibarca paylaşmasını isteyin.

Alternatif olarak, arkadaşınızdan sohbet geçmişinin ekran görüntüsünü yakalayıp sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz. Arkadaşınız sizinle sohbet geçmişini temizlemediği sürece bu en iyi ve etkili yollardan biridir.

Sosyal medya platformunun artan popülaritesinin arkasındaki sebep, arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Şimdi, arkadaşınızla önemli bir şeyi tartışırken ve yanlış bir şekilde silerken, silinen mesajı kurtarmanın en iyi ve etkili yolu yukarıda belirtilen yöntemlerdir.

Yukarıdaki yöntemleri bizim için makul olarak mümkün olduğu kadar basit tutmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Hala onları takip ederken mücadele ediyorsanız, yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. Sorularınıza en kısa sürede cevap vermeye çalışacağız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Silinmiş Facebook Mesajları Nasıl Kurtarılır?” için bir yanıt

 1. […] hoşlanıyorsanız, burada birinin doğum gününü Facebook’ta nasıl bulabilirsiniz. Facebook’ta birinin doğum gününü bulmak için Facebook Etkinlikleri bölümüne gitmeniz gerekir. Sosyal […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir