Telegram gruba EKLEMEYİ engelleme

1 dk okuma süresi

Telegram gruba EKLEMEYİ engellemeTelegram Grupları, belirli bir arkadaş grubu veya aile üyesiyle iletişim halinde olmanın harika bir yoludur. Başkalarının gönderdiği komik şeyleri ve birbirlerine söyledikleri saçma şeyleri görürsünüz. Ancak, doğru güvenlik ayarlarını değiştirmezseniz, izniniz olmadan herkes sizi bir gruba ekleyebilir.

Telegram Grubu Güvenliği Nasıl Güçlendirilir

Telefonunuzun pratik olarak grup bildirimleriyle patlamasını istemiyorsanız, sizi bir gruba kimlerin ekleyebileceğini sınırlamak en iyisidir. Bu şekilde, yalnızca gerçekten ilgilendiğiniz gruplar için grup bildirimleri alırsınız.

Birinin, size sormadan sizi bir Telegram grubuna eklemesini engellemek için şu adrese gidin:

  • Ayarlar ( üç satırlı menüye dokunun )
  • Gizlilik ve güvenlik
  • Gruplar

Gruplar bölümüne girdikten sonra, yalnızca kişilerinizin sizi gruplara eklemesini seçebilirsiniz. Genel olarak gruplara eklenmediyseniz, ancak hemen hemen her şey için bir grup oluşturan bir arkadaşınız varsa, istisnalar yapabilirsiniz.

Aşağıda istisnalar bölümünü göreceksiniz. Yalnızca kişilerinizin sizi gruplara ekleyebileceğine karar verdiyseniz, o arkadaşı kara listeye almak istersiniz. Bunu yapmak için Asla izin verme seçeneğine dokunun ve bu kişiyi seçin. Grubun bölümüne geri döndüğünüzde, asla izin verilmeyenler listesine kaç kullanıcı eklediğinizi göreceksiniz.

Ayrıca güvendiğiniz kişiler için sizi bir milyon gruba eklemeyecek bir izin seçeneği de vardır. Kimsenin bir gruba ekleme yapmayacağı bir seçenek olsaydı daha iyi olurdu. Umarım, Telegram bu seçeneği yakında ekleyecektir. Değişiklikleri yeterince erken yapmadıysanız ve birisi sizi bir gruba eklediyse, Telegram grubundan her zaman ayrılabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x