Tiktok ağ bağlantı sorunu nasıl düzeltilir

Stabil olmayan ağ

TikTok uygulamasını her kullandığınızda “Ağ Bağlantısı Yok” mesajı almaya devam mı ediyorsunuz? Tıpkı herhangi bir uygulama gibi, TikTok da zaman zaman karşılaşılan sorunlar ve aksaklıklarla karşılaşır. Bazı kullanıcılar TikTok uygulamasını kullanırken sorun yaşıyor ve uygulamada “Ağ Bağlantısı Yok” mesajı görünüyor.

TikTok ile bu sorunla başa çıkmanıza yardımcı olmak için, TikTok uygulamasıyla ‘Ağ Bağlantısı Yok’ sorununu düzeltmek için bulduğumuz bazı etkili yolları göstereceğiz.

1. TikTok Sunucularını Kontrol Edin

TikTok uygulamasıyla ağ bağlantısı sorunları gibi sorunlar yaşıyorsanız, bu yayındaki çözümlere devam etmeden önce sunucularının normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz

TikTok’un web sitelerinde, sunucularında bir sorun olup olmadığını kontrol edebileceğiniz bir özellik olmadığından. 

Sunucuları ile çalışmama süresinin, sunucularıyla bağlantı kurmayla ilgili sorunlara neden olabileceği ve bunun sonucunda “Ağ Bağlantısı Yok” mesajı çıkmaya devam edebileceği düşünülebilir.

Size TikTok sunucularının mevcut durumunu gösteren DownDetector adlı bu üçüncü taraf sitesini kullanmayı deneyebilirsiniz.

2. TikTok Uygulamasını yeniden başlatın.

TikTok uygulamasında “Ağ Bağlantısı Yok” sorunuyla karşılaştığınızda, yapabileceğiniz ilk şey uygulamayı yeniden başlatmaktır. 

Uygulamanın cihazınıza kaynakları yüklerken hata mesajına neden olan sorunlar olma olasılığı vardır.

Android’de TikTok Uygulamasını yeniden başlatma.

Android cihazınızda TikTok uygulamasını yeniden başlatırken aşağıdaki adımları deneyip deneyebilirsiniz.

 1. Cihazınızı açın ve ana menüye gidin.  Şimdi Ayarlar uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 2. Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra aşağı kaydırın ve Uygulamalar sekmesini bulun.
 3. Ardından, Uygulamalar sekmesinde, listeden TikTok uygulamasını bulun ve açın.
 4. Şimdi, TikTok uygulaması için Ayarlar’ı açtıktan sonra, bir Durmaya Zorla düğmesi bulacaksınız. TikTok uygulamasının arka planda çalışmasını durdurmak için üzerine dokunun.
 5. Son olarak, ana menüye dönün ve TikTok uygulamasını başlatın.

Şimdi, bu prosedür Android cihazınızın modeline, Google Pixel, One Plus ve stok Android’de çalışan diğer cihazlara bağlı olarak değişebilir, ekranın alt kısmını kaydırarak TikTok uygulamasını kapatıp

Uygulamayı yeniden başlattıktan sonra “Ağ Bağlantısı Yok” mesajının sabit olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Şimdi, sorunun tamamen düzeltildiğinden emin olmak için bazı videoları izlemeye çalışın.

İOS’ta TikTok Uygulamasını yeniden başlatma.

Uygulamayı iOS’ta yeniden başlatmak Android cihazlara göre çok daha basit. İPhone veya iPad’inizde TikTok uygulamasını yeniden başlatma konusunda size rehberlik etmek için aşağıdaki adımlara geçin.

 • İPhone veya iPad’inizin kilidini açın ve ana ekranda olduğundan emin olun. Şimdi, Uygulama Değiştirici’yi açın. 
  • Daha eski iPhone’lar ve iPad için bunu Ana Ekran Düğmesine iki kez dokunarak yapabilirsiniz.
  • Daha yeni iOS cihazlarda, ekranı aşağıdan yukarıya ekranınızın orta kısmına kaydırarak Uygulama Değiştiriciyi açabilirsiniz.
 • Ardından, Uygulama Değiştiriciden TikTok uygulamasını bulun ve seçim listesinden kaybolana kadar yukarı kaydırın
 • Şimdi, ana ekrana geri dönün ve başlatmak için TikTok uygulamasına dokunun.

Şimdi, “Ağ Bağlantısı Yok” un artık görünüp görünmediğini kontrol edin, ardından hata mesajının geri gelmeyeceğinden emin olmak için birkaç video oynatmayı deneyin.

Ancak, uygulamayı yeniden başlattıktan sonra ağ bağlantısındaki sorun hala devam ediyorsa, aşağıda ayrıntılı olarak ele alınan mobil cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

3. Cihazınızı yeniden başlatın.

Uygulamayı yeniden başlatmak işe yaramadıysa, tüm arka plan işlemlerinin durdurulması ve sistem kaynaklarınızın silinmesi için cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle kaynaklarınız tükeniyor olabilir. Bu durumda, uygulamanın kullanması için yeterli sistem kaynağı olmadığından TikTok uygulaması düzgün çalışamaz.

Android Cihazınızı Yeniden Başlatma.

 1. Cihazınızda Güç düğmesini bulun. Ardından, Güç Seçenekleri menüsü görünene kadar basılı tutun.
 2. Ardından, Yeniden Başlat düğmesine dokunun ve cihazınızın ekranının kapanmasını bekleyin.
 3. Şimdi, cihazınızı yeniden başlatmak en az bir ila iki dakika sürebilir. Android cihazınızın tamamen başlatılmasını bekleyin.

Cihazınız tamamen açıldıktan sonra, “Ağ Bağlantısı Yok” sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için TikTok uygulamasını başlatın.

İOS Cihazınızı Yeniden Başlatma.

 1. İPhone’unuzda Güç düğmesini bulun, ardından “Kapatmak İçin Kaydır” seçeneği açılana kadar basılı tutun.
 2. Ardından, iPhone veya iPad’inizin ekranı kapanana kadar kaydırıcıya basın ve sağa doğru sürükleyin
 3. Şimdi, en az on saniye bekleyin, ardından Apple Logosu ekranda görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
 4. İOS’un tamamen başlatılmasını bekleyin, ardından “Ağ Bağlantısı Yok” sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için TikTok uygulamasını kullanmayı deneyin.

İPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmak işe yaramazsa, iOS aygıtınızda “Ağ Bağlantısı Yok” sorununu da çözebilecek bir zorla yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz .

TikTok uygulamasıyla ilgili sorun hala cihazınızda mevcutsa aşağıdaki sonraki yönteme geçebilirsiniz.

4. TikTok Uygulamasını yeniden yükleyin.

Android cihazınızdaki “Ağ Mesajı Yok” gibi uygulamalarda hatalara neden olabilecek bazı yazılım dosyalarının bozulma ihtimali vardır. 

TikTok uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemek, uygulamanın yazılımın yeni bir kopyasına sahip olmasını ve tamamen çalışmasını sağlayacaktır.

Android’de TikTok Nasıl Yeniden Yüklenir.

 1. Android cihazınızda Uygulama Çekmecesine gidin ve TikTok uygulamasına uzun basın.
 2. Şimdi, seçim ekranı görünene kadar TikTok uygulamasını basılı tutun. 
 3. Seçim ekranı göründükten sonra Kaldır’a tıklayın.
 4. Ardından, TikTok uygulamasının Uygulamasının silinmesini bekleyin.
 5. Google Play mağazasını bulun ve başlatın. Şimdi TikTok’u arayın ve Yükle’ye tıklayın.
 6. Son olarak, indirme ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin. Ardından, TikTok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

Şimdi, TikTok’taki “Ağ Bağlantısı Yok” sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için birkaç video oynatmayı deneyin. 

TikTok Uygulamasını iOS Cihazına Yeniden Yükleme.

 1. Ardından iPhone veya iPad’inizin kilidini açın, Ana ekrana gidin ve TikTok uygulamasını bulun.
 2. Şimdi, ekranda seçenekler listesinin bulunduğu bir menü görünene kadar uygulamanın logosunu basılı tutun. 
 3. Uygulamayı Sile dokunun. 
 4. TikTok uygulamasını kaldırdıktan sonra App Store’u açın ve TikTok’u arayın.
 5. Son olarak, TikTok uygulamasını indirin ve yükleyin. Parmak izinizi taramanızı veya Apple Kimliğinizin şifresini girmenizi gerektirebilir.

TikTok uygulaması başarıyla yeniden yüklendikten sonra uygulamayı açın ve “Ağ Bağlantısı Yok” mesajının görünüp görünmeyeceğini kontrol etmeye çalışın.

Yeniden yükledikten sonra TikTok uygulamasıyla ilgili hala sorun yaşıyorsanız. Android kullanıcısıysanız aşağıdaki dördüncü yönteme geçebilir ve adımları dikkatlice uygulayabilirsiniz. 

Öte yandan, bir iOS cihazı kullanıyorsanız beşinci yönteme geçebilirsiniz.

5. TikTok’un Önbelleğini temizleyin (Yalnızca Android Cihazlar).

Uygulamalarda, uygulamaların içeriğini daha hızlı yüklemek için kullanılan önbellek bulunur. Bunlar, uygulama kaynaklarını internet üzerinden her seferinde yüklemek yerine cihazınızda depolanan küçük parçalardır. 

Ancak, uygulamanın önbelleğinin bozulma olasılığı vardır ve eksik kaynakları yüklemek için internete bağlanmaya çalışıyor, ancak bozuk dosyalar nedeniyle düzgün çalışamıyor.

Bunu düzeltmenin tek yolu, uygulamanın önbelleğini temizlemektir, böylece kaynakların yeni bir kopyası olacaktır.

 1. Android cihazınızda Uygulama ekranına gidin, ardından Ayarlar uygulamasını bulun ve açın.
 2. Ayarlar uygulamasının içinde aşağı kaydırın ve Uygulamalar sekmesine dokunun. Genellikle Ayarlar ana ekranının alt kısmına yerleştirilir.
 3. Ardından, Uygulamalar sekmesinde TikTok uygulamasını bulun ve dokunun. 
 4. Şimdi, Depolama’ya tıklayın ve Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Önbelleği Temizle düğmesinin konumunun Android cihazınızın markasına bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Bizim durumumuzda, ekranın alt kısmında bulunur.

TikTok uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve uygulamayı kullanmayı deneyin ve ağ bağlantısı ile ilgili sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için birkaç video oynatın.

Önbelleği temizlemek sizin için çalışmadıysa, TikTok uygulamasının İzinlerini kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. İşlem sırasında size yol göstermek için aşağıdaki sonraki yönteme geçin.

6. Cihazınızın İzinlerini kontrol edin.

TikTok uygulamasına cihazınızdan internete erişim izni verilmezse, uygulamadaki “Ağ Bağlantısı Yok” mesajını açıklayan ağa bağlanmada gerçekten problemler olacaktır.

Uygulamanın İnternet bağlantınıza erişmesine izin verdiğinizi doğrulamak için aşağıdaki adım adım kılavuzu izleyin.

Android Cihazlarda İzinleri Kontrol Etme.

 1. Cihazınızda Uygulama Çekmecesini açın ve Ayarlar uygulamasını başlatın.
 2. Ardından, Ayarlar uygulamasının içinde, Gizlilik sekmesini bulun ve açın. 
 3. Şimdi, Gizlilik sekmesinde, İzin Yöneticisi’ni tıklayın. Bu, cihazınızın kamerasına, internetine, depolama alanına vb. Erişmenize izin verdiğiniz tüm uygulamaları görüntüler.
 4. Son olarak, TikTok’un istediği tüm izinlere erişmesine izin verin.

Şimdi cihazınızı yeniden başlatın ve “Ağ Bağlantısı Yok” sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için TikTok uygulamasını açmayı deneyin.

TikTok’a Hücresel Verilerinize Erişim İzni Ver (iOS’ta)

İnternete erişmek için hücresel veri kullanırsanız, uygulama internete bağlanamadığından “Ağ Bağlantısı Yok” hatasına neden olabilecek TikTok’a cihazınızın hücresel verilerini kullanma izni verilmeme olasılığı vardır.

Hücresel verilerinize erişmek için TikTok’a izin vermek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. İPhone ve iPad’inizde Ana ekranda Ayarlar uygulamasını bulun ve açın .
 2. Ardından, TikTok seçeneğini bulana kadar sayfayı aşağı kaydırın . TikTok üzerine dokununBu, TikTok uygulaması için tüm izinleri görüntüler.
 3. Son olarak, Hücresel Verilerinize erişme izni verildiğinden emin olunİnternet bağlantınıza erişme izni verilirse, uygulamanın yan tarafındaki anahtarda yeşil bir vurgu olur.

TikTok uygulamasına izin verdikten sonra uygulamayı başlatmayı deneyin ve internete bağlanma sorununun çözülüp çözülmediğine bakın.

Ancak, yukarıdaki adımları dikkatlice izledikten sonra hata mesajı TikTok uygulamasında hala mevcutsa, sorunun TikTok sunucuları ile ilgili olması mümkündür.
 

7. Destek için TikTok ile iletişime geçin

Basit sorun giderme teknikleri TikTok uygulamasındaki sorunu çözmediyse, sorun biraz daha ciddi olabilir ve bu konuda TikTok ile iletişime geçmek en iyisidir.

Uygulamanın ağa bağlanma sorununu nasıl çözeceğinize dair bazı cevaplar bulmak için TikTok’un destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca resmi Twitter hesaplarına da bir mesaj gönderebilirsiniz. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 17

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Nurten

Nurten

TikTok internet bağlantısı gelmiyor

tetkik

tetkik

Merhaba telefonunuzdan internete bağlana biliyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise tiktok uygulamasını silip yeniden kurmaya çalışın

Nurten

Nurten

Internete bağlanamıyorum tiktok’ta

Zeynep

Zeynep

Merhaba wi-fi açık olduğu halde tiktok intenet bağlantısı yok veya ağ bulunamadı diyor her şeyi demedim fakat hala aynı bir kaç defa silip tekrar indirdim yine aynı sorun devam ediyor. Kendi internetimi açıp denedim yine olmadı. Nasıl çözebilirim bu durumu?

tetkik

tetkik

Makalede ki adımları denediniz mi ?

Yusuf

Yusuf

Aynısı bende de oldu. Bu makaledeki tüm yöntemleri denedim sorun çözülmedi.

tetkik

tetkik

Tiktok a başka cihaz üzerinden bağlana biliyorsanız. Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın. Buda çözüm olmadıysa telefonunuzu yedekleyip komple sıfırlamayı deneye bilirsiniz.

Kaan

Kaan

Butun dediklerini yaptigim halde internet yok diuor bunun bir cozumu yokmu gercekten

tetkik

tetkik

şuanda başka bir çözüm paylaşımımız ne yazık ki yok

Kaan

Kaan

Butun dediklerini yaptigim halde internet yok diuor bunun bir cozumu yokmu gercekten

tetkik

tetkik

şuanda başka bir çözüm paylaşımımız ne yazık ki yok

Kaan

Kaan

Herseyi uaptik yine ayni sonuc ne olvak yokmu bir cozum

Sara felhan

Sara felhan

Tiktok’ta internet bağlantısı neden yok cevap ver

Salih Kaplan

Salih Kaplan

Bu gerçekten Tiktokun büyük bir ayıbı. bende de aynı sorun oldu. her ne denediysem düzelmedi. tiktokun çok eski sürümünü yüklediğimde hesaba giriliyor ama son sürüm yüklenirse giriş yapılmıyor