kimlik doğrulama sorunu nasıl çözülür

Tiktok şifre doğrulamasi başarısız

Tiktok şifre doğrulamasi başarısız TikTok hesabınızın şifresini değiştirmek istiyor ancak uygulama ‘Doğrulama başarısız’ hatası veriyor mu?

TikTok hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde, hesabınızın şifresini sıfırlamak isteyen kişinin siz olduğunuzu doğrulamak için bir kerelik kod gönderecekleri telefon numaranızı girmeniz istenir.

Ancak, bazı durumlarda, şifre doğrulama kodu cep telefonu numaranıza gönderilmez veya numaranıza gönderilen bir kerelik şifreyi alamazsınız. Bu, TikTok uygulamasında şifre doğrulama sorununa neden olur.

Bugün Size TikTok şifre doğrulamasının nasıl düzeltileceği konusunda etkili olduğunu tespit ettiğimiz birkaç ipucu ve püf noktası göstereceğiz.

1. TikTok Sunucularını kontrol edin.

TikTok uygulaması düzgün çalışmıyorsa, sunucularının bazılarının kapalı olma olasılığı yüksektir. Ancak, sunucularının durumunu kontrol etmeniz için TikTok’un web sitelerinde özel bir sayfası yoktur. 

Parolanızı sıfırlamak için doğrulama kodu, sunucularını kullanarak TikTok tarafından gönderilir, böylece bir kerelik kodu almazsanız ve parolanızı sıfırlayamazsanız, TikTok’un sunucularında sorun yaşaması son derece olasıdır.

TikTok Şifre Doğrulaması Başarısız Oldu

Bu durumda, üzerinde kafa Downdetector o görüntüler TikTok sunucularından mevcut durumu gösterir. 

Downdetector durum sayfasını incelerken, En çok bildirilen sorunlar bölümüne ve kullanıcı yorumları bölümüne çok dikkat edin. Son 24 saat içinde belirli bir sorunun kaç vakasının ortaya çıktığını not etmek de önemlidir. 

Parola doğrulamasıyla ilgili gerçekten çok sayıda rapor varsa, TikTok’un sunucularını düzeltmesi ve sorunu durdurmak için sonuna kadar çalıştırması mümkündür.

2. Uygulamayı yeniden başlatmaya zorlayın.

Ayrıca, bazı sistem kaynaklarının düzgün yüklenmemesi olasılığı yüksektir, bu da parola doğrulama hatasına neden olur.

Tüm sistem kaynaklarının doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için, TikTok uygulamasını tüm sistem kaynaklarını yeniden yükleyecek şekilde yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.


Android Cihazlarda TikTok Uygulaması Nasıl Yeniden Başlatılır.

Bir Android cihazı kullanıyorsanız, işlem boyunca size rehberlik etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Android cihazınızda Uygulama Çekmecesine gidin ve Ayarlar uygulamasını açın.
TikTok Şifre Doğrulaması Başarısız Oldu
 1. Ardından, Ayarlar uygulamasının içinde aşağı kaydırın ve Uygulamalar sekmesini bulun. Genellikle, Ayarlar uygulamasının alt kısmına yerleştirilir. Ancak bu, cihazınızın modeline bağlı olarak değişebilir.
 2. Şimdi, Uygulamalar sekmesinde, Ayarlar menüsünü açmak için TikTok uygulamasını bulup dokunun.
 3. TikTok uygulaması için Ayarlar’ı açtıktan sonra, Durmaya Zorla düğmesini bulun ve TikTok uygulamasının arka planda çalışmasını durdurmak için dokunun.
TikTok No Network Connection 8
 1. Son olarak, Ayarlar uygulamasını kapatın ve Uygulama Çekmecesine geri dönünYeniden başlatmak için TikTok uygulamasına dokunun .

Ancak, bu prosedür Android cihazınızın markasına ve modeline bağlı olarak biraz farklı olabilir. Google Pixel ve OnePlus gibi stok Android çalıştıran cihazlarda, uygulama değiştirici görünene kadar ekranın alt kısmından yukarı doğru kaydırarak TikTok uygulamasını kapatmaya zorlayabilirsiniz. 

Prosedürü daha iyi anlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki videoyu izleyin:

Android cihazınızda TikTok uygulamasını yeniden başlattıktan sonra, şifre doğrulama sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için şifrenizi tekrar sıfırlamayı deneyin.


Zorla TikTok Uygulamasını iOS Cihazlarda Yeniden Başlatma.

İOS cihazlarda, aşağıdaki prosedürü izleyerek TikTok uygulamasını yeniden başlatmayı zorlayabilirsiniz.

 1. İOS aygıtınızda kilidini açın ve ana ekrana gidin. Ardından, Uygulama Değiştirici’yi açın.
  • Eğer hala bir olan bir cihazınız varsa Ev düğmesini, açabilir Uygulama Switcher çift dokunarak Ev düğmesi.
  • Tam ekran tasarıma sahip yeni iOS cihazlarda, Uygulama Değiştiriciyi açmak için ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırmanız gerekir.
 2. Şimdi, App Switcher’dan TikTok uygulamasını bulun ve listeden kaybolana kadar yukarı kaydırın.
TikTok No Network Connection 13
 • Son olarak, ana ekrana geri dönün ve TikTok uygulamasını üzerine dokunarak başlatın.

Şimdi, TikTok uygulamasını yeniden başlatmanın şifre doğrulama hatasını düzeltip düzeltmediğini kontrol etmek için TikTok hesabınızın şifresini sıfırlamayı deneyin.

TikTok uygulamasını yeniden başlatmaya zorlamak parola doğrulaması sorununu çözmediyse, TikTok’un Android cihazlar için önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. 

Ancak, bir iOS cihazı kullanıyorsanız bir sonraki yöntemi atlayabilir ve doğrudan Yöntem 4’e atlayabilirsiniz.

3. TikTok’un Önbelleğini Temizle (Yalnızca Android Cihazlar)

Android cihazlar için, içeriği daha hızlı yüklemeye yardımcı olan uygulama önbelleğini yönetme seçeneğiniz vardır. Uygulamanın önbelleği, uygulamayı her açtığınızda sunucudan almak yerine uygulamanın kaynaklarının küçük bölümlerini içerir. 

TikTok uygulaması düzgün çalışmıyorsa ve şifrenizi sıfırlamak için doğrulama kodları göndermiyorsa, bazı önbelleklerin bozulma olasılığı yüksektir. 

Bunu düzeltmenin en kolay yolu uygulamanın önbelleğini tamamen temizlemektir. Bu, Android cihazınızdan TikTok uygulamasının yeni bir kopyasını cihazınıza yeniden indirmesini isteyecektir.

 1. Android cihazınızı açın ve Uygulama Çekmecesine gidin. Şimdi açmak için Ayarlar uygulamasını bulup dokunun.
 2. Şimdi Ayarlar uygulamasında Uygulamalar sekmesini bulun ve üzerine dokunun.
 3. Uygulamalar sekmesini açtıktan sonra aşağı kaydırıp TikTok uygulamasını bulun ve Ayarlar sayfasını açmak için tıklayın.
 4. Son olarak, Depolama’ya tıklayın ve Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Önbelleği Temizle düğmesinin yerleşiminin, kullandığınız Android cihaza bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.
TikTok Şifre Doğrulaması Başarısız Oldu

Artık TikTok’un uygulama önbelleğini temizlediğinize göre, TikTok uygulamasını tekrar açın ve doğrulama kodu hatasının çözülüp çözülmediğini görmek için şifrenizi sıfırlamayı deneyin.

TikTok uygulamanızda hala şifre doğrulamayla ilgili sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki dördüncü yönteme geçebilirsiniz.

4. Güncellemeler için TikTok Uygulamasını kontrol edin.

TikTok zaten bu sorunun farkında olabilir ve bu sorun hala çok sayıda kullanıcı için devam ederse, herhangi bir zamanda bir güncelleme sunmaları mümkündür. 

Bu durumda, TikTok uygulaması için kullanılabilir bir güncelleme varsa Google Play Store’unuzu (Android cihazlar) veya App Store’u (iOS cihazlar) kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Hem Android hem de iOS cihazlarda güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki kılavuzu izleyin.


Android Cihazlarda Güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Android cihazlarda, aşağıdaki kılavuzu izleyerek güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

 1. Android cihazınızın kilidini açın ve Uygulama Çekmecesine gidin. Şimdi, uygulamayı başlatmak için Google Play Store’u bulup dokunun.
 2. Şimdi, arama çubuğunda, ekranın sol tarafında üç yatay çizgi bulunan bir düğme görürsünüz. Yan menüyü açmak için üzerine basın.
 3. Ardından, yan menüden Uygulamalarım ve Oyunlarım’ı tıklayın.
 4. Son olarak, Google Play Store, cihazınızda yüklü olan tüm uygulamalarda otomatik olarak güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. TikTok uygulaması için bir güncelleme mevcutsa, uygulamanın sağ tarafındaki Güncelle düğmesine basın.
TikTok Şifre Doğrulaması Başarısız Oldu

Şimdi, güncellemenin yüklenmesini bekleyin, ardından şifre doğrulama başarısız hatasının düzeltilip düzeltilmediğini kontrol etmek için hesabınızın şifresini sıfırlamayı deneyin.


İOS Cihazlarda Güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Aşağıdaki adım adım kılavuzu izleyerek iOS cihazlarda güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 1. İOS aygıtınızda ana ekrana gidin ve App Store’u açın.
 2. Şimdi, App Store’un içinde ekranın alt kısmında bir gezinme çubuğu var. Tıklayın Güncellemeler sekmesi.
 3. Son olarak, App Store , iOS cihazınızdaki tüm uygulamalarda bir güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Bir güncelleme varsa TikTok uygulamasını bulun ve Güncelle düğmesine tıklayın.
speed up ios 13 slow 1

Güncellemenin indirilmesini ve yüklenmesini bitirmesini bekleyin. Ardından, TikTok uygulamasını açın ve uygulamanın güncellenmesinin sorunu çözüp çözmediğini kontrol etmek için şifrenizi sıfırlamayı deneyin.

Ancak, TikTok uygulamasını güncellemek işe yaramadıysa veya uygulama için kullanılabilir bir güncelleme yoksa, aşağıdaki sonraki yönteme geçebilirsiniz.

5. VPN Hizmetlerini Kullanmayı Durdurun.

İnternette gezinirken bilgilerinizi gizli tutmak için IP adresinizi maskelemek üzere VPN hizmetlerini kullanırsanız, bu TikTok uygulamasını engelleyebilir.

VPN hizmetleri IP adresinizi sunucularındaki bir proxy adresiyle değiştirir. IP adresi web sitesi ve uygulama sunucularıyla iletişim kurmak için kullanıldığından, bu durum internet bağlantınızda kararsızlığa neden olabilir. 

Sonuç olarak, TikTok’un sunucusu, şifre doğrulamasının başarısız olmasına neden olan kararsız ağ nedeniyle cihazınıza doğrulama kodu gönderemez.

VPN’nizi devre dışı bırakmak konusunda rahat değilseniz, iyi çalışan ve internetinizi sabit tutan bazı alternatif VPN hizmetlerine göz atabilirsiniz.

6. Destek için TikTok ile iletişim kurun.

Yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ve hiçbiri TikTok uygulamasındaki şifre doğrulama sorununu düzeltmek için işe yaramadıysa, yardım istemek için TikTok’un desteğiyle temasa geçme zamanı gelmiştir.

Sorunu şifre doğrulamasıyla nasıl çözebileceğiniz konusunda bazı çözümler bulmak için TikTok’un resmi destek merkezini ziyaret edebilirsiniz.

TikTok Şifre Doğrulaması Başarısız Oldu

Alternatif olarak, resmi Twitter hesaplarına da doğrudan bir mesaj gönderebilirsiniz.

Onlara ulaşmayı planlıyorsanız, cihaz, işletim sistemi ve sorunla ilgili diğer önemli ayrıntılar dahil olmak üzere yaşadığınız sorunun tüm ayrıntılarını verdiğinizi unutmayın. 

Son olarak, sorunun zaten farkında olup olmadıklarını ve TikTok uygulamasında sorunu gidermek için bir güncelleme yayınlama planları olup olmadığını sormaya çalışın.

Bu, TikTok uygulamasında şifre doğrulama başarısız hatasını düzeltmeyle ilgili kılavuzumuzu tamamlıyor. TikTok uygulamasıyla sorunun nasıl çözüleceğine dair başka yöntemler biliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın ve bu makale güncellendikten sonra size kredi vereceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir