Twitch Kullanıcı Nasıl Engellenir

twitch block 1

Twitch Kullanıcı Nasıl Engellenir Diğer kullanıcılarla iletişim kurmanıza izin veren herhangi bir hizmeti kullanırken, aşırı derecede rahatsız olan kullanıcılarla karşılaşabilirsiniz. Çoğu durumda kullanıcıyı görmezden gelmeye çalışmak durumla başa çıkmak için yeterli olabilir. Bazı durumlarda, kullanıcı her şeye kendi başına devam etmeye karar verebilir ve aktif olarak sizi kızdırmak, trollemek ve taciz etmek isteyebilir. Bu durumda, durumdan kaçınmak için yapabileceğiniz en iyi şey, kullanıcının sizinle iletişim kurmasını engellemek için platformun araçlarını kullanmaktır.

Twitch’te, diğer birçok hizmette olduğu gibi, başka bir kullanıcının sizinle iletişim kurmasını engellemenin ana seçeneği, onları engellemektir. Twitch’te birini engellemenin birkaç yolu vardır, en kolayı kullanıcı kartlarından geçer. Bir kullanıcının kullanıcı kartına erişmek için, sohbette kullanıcı adına tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, kullanıcı kartının sağ alt tarafındaki üç nokta simgesine tıklayın. Bu size kullanıcıyı “Engelleme” veya “Şikayet Etme” seçeneği verecektir.

twitch block 1
Bir kullanıcıyı engelleyebilmek için, sohbette kullanıcı adını tıklayın, ardından sohbet kartındaki üç nokta simgesini ve “{kullanıcı adı} engelle” yi tıklayın.

Engelle düğmesine tıkladıktan sonra, kullanıcının engellemenin hangi etkilere sahip olacağını açıklayan bir onay penceresi görünecektir. “Engelle” seçeneğine tıklamak, kullanıcının size özel mesajlar göndermesinin, kanalınızı barındırmasının, sizi arkadaş olarak eklemesinin, kanalınızdaki diğer kullanıcılara abonelik hediye etmesinin engelleneceği ve kanallardaki Twitch sohbetinden mesajlarını filtreleyeceği anlamına gelir. ılımlı olmaman. Bu onların sizinle tamamen iletişim kurmasını engeller.

İpucu: Moderatör olduğunuz kanallarda engellenen kullanıcılardan gelen mesajları yine görebileceksiniz, aksi halde onların yorumlarını denetleyemezsiniz.

twitch block 2
Kullanıcının sizinle iletişim kurmasını engellemek için “Engelle” yi tıklayın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir