Web Sitesi Sayfa Yükleme Süresi Nasıl Artırılır

Web site hızı Nasıl arttırılır

Web Sitesi Sayfa Yükleme Süresi Nasıl Artırılır Daha hızlı web siteleri, kullanıcı deneyimini geliştirir ve dönüşüm oranını artırma yeteneğine sahiptir. Sayfaların ve üzerlerindeki resimlerin daha iyi optimizasyonu, herkesin sahip olmak istediği arzu edilen bir deneyim sağlar. Web sitesi hızını iyileştirme ihtiyacı sadece kullanıcılar için değil, aynı zamanda daha iyi optimize edilmiş web siteleri başta Google olmak üzere tüm arama motorları tarafından beğenildiği için arama motoru sıralamalarında yardımcı olur. Burada Google’dan bahsetmemin sebebi dünyanın en büyük arama motoru olması ve web sitesi hızının arama motoru algoritmasına dahil edileceğini açıklamalarıdır. Bu yazıda, web sitesi sayfa yükleme süresini artırma yöntemlerini tartışacağız.

Sayfa Yükleme Süresi Neden Önemlidir?

Sayfa hızı, arama motorlarında üst sıralarda yer almak için düşünülen en önemli faktörlerden biridir. Sayfa optimizasyonu, web sitesini hızlandırmak için gerekli olan birden çok adımdan oluşan bir işlemdir.

Kullanıcı katılımı ve hemen çıkma oranı, büyük ölçüde sayfa hızına bağlıdır ve kullanıcılar, arama motorlarının her ikisi de hızlı yükleme hızını sever. Herkes, web sayfalarını optimize edip hızlandırırsanız, bunun kullanıcı deneyimini geliştireceğini ve web sitenizin daha hızlı ve daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacağının farkındadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu yazımızda web sayfalarının yüklenme hızının nasıl artırılacağından bahsedeceğiz.

Web Sitesi Sayfa Yükleme Süresi Nasıl Artırılır

Sayfa Yükleme Hızı Nasıl Kontrol Edilir?

Web sitesi yükleme süresini kontrol etmek ve öğrenmek, web sitenizi hızlandırmak için atmanız gereken ilk adımdır. Web sitesi hızlarını kontrol etmenin birkaç yöntemi vardır (yükleme ve indirme). Web sitesinin hızını kontrol etmek için en belirgin ve kullanılan araçlardan bazılarını tartışacağım.

Pingdom: Pingdom, web sitesinin sayfa yükleme hızını kontrol etmek için kullanımı kolay bir çevrimiçi araçtır. aynı zamanda web sitesi hızını kontrol etmeniz için size 14 günlük ücretsiz deneme süresi veren ve web sitesi sayfa yükleme süresini artırmanız için önerilerde bulunan premium bir araçtır.

Page Speed : Bu araç, web sitesi sayfa hızını ve performansını değerlendiren açık kaynaklı bir uzantı veya Eklentidir ve hız sorunlarının nasıl çözüleceği ve performansın nasıl iyileştirileceği konusunda önerilerde bulunmak için yeterince etkilidir.

Web Page Test: Tamamen ücretsiz olan başka bir araçtır ve web sitesinin hızını ve kullandığınız tarayıcıyı kontrol etmek için size çok sayıda seçenek sunar. Bağlantı hızını ve hızı kontrol etmek istediğiniz konumu da belirtebilirsiniz. Web sitesinde çalıştırmak istediğiniz test sayısını da belirtebilirsiniz.

Sayfa Yükleme Süresini İyileştirme Yöntemleri:

Sayfa hızını artırmanın, web sitenizi daha hızlı hale getirmenin ve sayfanın yüklenmesi için gereken süreyi azaltmanın sayısız yolu vardır. Şimdi en iyi yöntemlerden bazılarını tartışalım.

HTTP İsteklerini Azaltın:

HTTP isteklerini azaltmak, web sitesi hızını önemli ölçüde artırabilir ve arama motorlarında daha hızlı sıralamanıza yardımcı olabilir.

İlk yöntem, CSS ve JavaScript dosyalarını birleştirmektir. Tarayıcının hem CSS hem de JavaScript formatından birçok dosya getirmesi gerektiğinde tarayıcı ve web sayfaları yavaşlayabilir. Bu görev, özellikle yavaş bir internet bağlantınız olduğunda tarayıcı için zorlayıcı olabilir ve web sitesini yavaşlatmanın ana nedeni haline gelecektir.

Ayrıca web sitesi sayfalarında kullandığınız görsellerin sayısını azaltarak web sitesinin yüklenmesini hızlandırabilirsiniz. Web sitenizde büyük boyutlu resimlerle yoğun olarak yüklenen bazı sayfalar varsa, HTTP isteklerini azaltmanın yöntemi, web sitesinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için resimleri optimize etmektir.

Tarayıcı Önbelleğini Kaldır:

Tarayıcı önbelleği, sık erişilen web sayfalarına daha hızlı erişim için tarayıcıda depolanan bir tarayıcı varlığıdır. Daha sık erişilen ve kolay ve hızlı erişim için yerel olarak tarayıcı önbelleğinde depolanan bir web sayfası yüklerseniz.

Önbelleği siler ve tarayıcıyı daha hafif hale getirir ve tarayıcının web sayfalarını daha hızlı yüklemesine yardımcı olursanız.

Son sözler:

Web sitesi sayfası yükleme süresi, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çok önemlidir ve arama motorunun web sitelerini daha hızlı sıralamasına yardımcı olur. Sayfayı optimize etmenin ve sayfa yükleme süresini azaltmanın birkaç yöntemi vardır. Bu yazıda, sayfa yükleme süresini azaltmak için bazı temel çalışma yöntemlerinden bahsettik ve umarım sizler için faydalı olmuştur.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir