WhatsApp fotoğrafların otomatik olarak indirilmesini nasıl engellenir

WhatsApp fotograflarin otomatik olarak indirilmesini nasil engellenir

WhatsApp fotoğrafların otomatik olarak indirilmesini nasıl engellenir WhatsApp mesajlaşma uygulaması, Başkaları tarafından gönderilen tüm fotoğrafları ve videoları otomatik olarak indirir. Ancak tüm bu dosyalar akıllı telefonunuzun belleğini çok hızlı bir şekilde dolmasına sebep olur ve veri tüketiminizi artırabilir. WhatsApp’ta görüntülerin indirilmesini engellemenize yardımcı olmak için kısa bir makale hazırladık.

WhatsApp’ta animasyonlu fotoğraflar ve GIF’ler yayınlayın

Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısıyla, WhatsApp şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Bu güncellemeler arttıkça, çok sayıda İnternet kullanıcısı için tercih edilen iletişim aracı haline gelmiştir.

Sesli arama yapmak, kısa mesajlar, resimler, belgeler ve hatta videolar göndermek için kullanılabilir. Bu çok sayıda özellik WhatsApp’ın yüz milyonlarca kullanıcıyı çekmesini sağladı. Ayrıca her dakika 38 milyondan az mesajla değiş tokuş ediliyorlar. MMS şimdi bu anlık mesajlaşma karşısında solgun görünüyor.

Yine de, bu kesintisiz alışverişler akıllı telefonlarımız ve mobil planlarımız üzerinde zararlı sonuçlar doğurabilir. WhatsApp gönderilen ve alınan tüm görüntüleri, gifleri, videoları ve ses kayıtlarını indirir ve saklar. Uzun vadede bu, mobil planında önemli sayıda dosya ve mega baytı daha az temsil eder. SIM kart olmadan bir WhatsApp hesabı açmanın mümkün olduğunu unutmayın.

Android’de fotoğraf ve video yüklemeyi devre dışı bırakma

Diğer birçok mesajlaşma servisinin aksine, WhatsApp bilgisayarlar için değil, akıllı telefonlar için tasarlanmıştır. Sesli iletişim ve video konferans için çok az bant genişliği gerekir. Sonra fotoğraf, video özleri ve animasyonlu GIF’ler var .

Akıllı telefonunuzun hafızasına biraz girerek, her türlü fotoğraf ve görüntü dolu bir WhatsApp klasörüne rastlayabilirsiniz. Tüm bu dosyalar, fotoğraf galerinizi gereksiz yere karıştırmaya ek olarak, operatörünüz tarafından ayrılan veri kotasını azaltır. Bazı durumlarda fotoğrafların ve videoların otomatik olarak indirilmesini durdurmak daha iyidir.

 1. WhatsApp uygulamasını başlatın
 2. Uygulama ana sayfasına gidin
 3. Sağ üstteki Menü düğmesine (3 nokta hizalanmış) tıklayın
 4. Ayarlar düğmesine basın
 5. Veri kullanımı ve depolama seçeneğini seçin
 6. WhatsApp uygulamasıyla harcanan GB sayısını bulmak için ağ kullanımını tıklayın
 7. Sonra bir önceki sayfaya dön
 8. Medyayı otomatik olarak indir bölümünü bulun
 9. Mobil verileri kullanarak hafifçe dokunun
 10. Tüm kutuların işaretini kaldırın

WhatsApp uygulaması, operatörünüzün mobil ağına bağlandığınızda görüntüleri artık indirmeyecektir. Tartışma dizinizdeki multimedya dosyalarını görüntülemek için, indirme simgesine dokunmanız gerekir. Kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla sesli mesajların her zaman otomatik olarak telefonunuza indirildiğini unutmayın.

Ayrıca dolaşım sırasında ayarı kontrol edin. Otomatik medya indirmeyi etkinleştirmek size pahalıya mal olabilir. Çoğu operatör yurt dışından veri gönderen veya alan kullanıcılardan ek ücret alır. Tatile çıkmadan önce bu seçeneği dikkatlice kontrol etmeyi unutmayın.

WhatsApp resimlerinin Fotoğraf galerinizde görünmesini engelleyin

Bildiğiniz gibi, WhatsApp’tan indirilen tüm multimedya dosyaları otomatik olarak fotoğraf galerisinde bulunur. Ancak, birçok kullanıcı için, bu alan yalnızca akıllı telefonun dijital kamerasıyla çekilen fotoğraflar için ayrılmalıdır.

Fotoğraflarınızın, muhabirlerinizin animasyonlu GIF’leriyle karıştırılmasını önlemek için WhatsApp resim klasörünün ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Hiçbir şeyin karmaşık olmadığından emin olabilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek için akıllı telefonunuza bir dosya yöneticisi yüklemeniz gerekir

 1. Dosya gezgininizi açın
 2. Telefonunuzun dahili depolama alanını seçin
 3. WhatsApp’a, ardından medyaya ve son olarak WhatsApp görüntüsüne dokunun
 4. Yeni bir boş dosya oluştur
 5. İstenmeyen (yada istediğin bir ad) olarak yeniden adlandırın

Bu boş dosya, Android’e bu dizinin içeriğini fotoğraf galerisine eklememesini söyleyecektir. Bu, fotoğraf sayfalarınızın yüklenmesini de hızlandıracaktır. Daha sonra bu fotoğrafların yeniden görünmesini istiyorsanız, nomedia dosyasını silin. Heps bu kadar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 2

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Whatsapp Sesli Mesajlar Açılmıyor Sorunu Nasıl düzeltilir? - Tetkik.net

Whatsapp Sesli Mesajlar Açılmıyor Sorunu Nasıl düzeltilir? - Tetkik.net

[…] bu soruna hızlı bir çözümdür. Sesli mesaj gönderemiyorsanız veya indiremiyorsanız, önce Whatsapp için gerekli tüm izni verdiğinizden emin olun. Ses kaydetmek için vermeniz gereken ana izin, […]

Cemal

Cemal

Vabsat sesli mesaj iletmiyor