Whatsapp Web Çalışmıyor

WhatsApp Web açılmıyor

Whatsapp Web Çalışmıyor WhatsApp’ın son zamanlarda iki milyar kullanıcı işaretini geçtiğini duyurması sürpriz değildi. WhatsApp’ın ilk günlerinde büyük popülerlik kazanmasının ve bugün bile kullanıcı tabanını gerçekten hızlı bir şekilde büyütmeye devam etmesinin bir nedeni, platformlar arası kullanılabilirliğidir.

WhatsApp Web, temel olarak kullanıcıların telefon konuşmalarını daha büyük bir ekrana (dizüstü bilgisayar veya masaüstü) yansıtmasını sağlamak için 2015 yılında tanıtıldı. Bununla birlikte, anlık mesajlaşmanın PC sürümünde kullanıcılar için çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Ancak WhatsApp Web aniden çalışmayı bıraktığında ne yaparsınız?

Bu yazıda, aniden çalışmayı durdurduğunda WhatsApp Web’inizi düzeltmek için atabileceğiniz adımları paylaşacağız.

WhatsApp web çalışmıyor

WhatsApp Web Çalışmıyor Nasıl Onarılır

1. WhatsApp Durumunu Kontrol Edin

Son zamanlarda WhatsApp, en son 14 Temmuz’da gerçekleşen ve iki milyardan fazla kullanıcının yaklaşık bir saat boyunca hizmete mesaj göndermesini veya almasını engelleyen bir dizi kesinti yaşadı.

Bu durumda ve WhatsApp sunucusu kapalıysa, yeniden yedeklenene kadar beklemeniz gerekir. WhatsApp’ın DownDetector’daki sunucu durumunu aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

2. VPN’yi devre dışı bırakın

Bilgisayarınızda bir VPN etkinleştirilmişse, bu WhatsApp Web ile bağlantı sorunları oluşturabilir. Bir VPN konumunuzu WhatsApp’ın kısıtlandığı bir ülkeye ayarlayabilir.

Ayrıca, WhatsApp, VPN’nizi yetkisiz bir kullanıcı olarak algılarsa, bilgisayarınızdaki WhatsApp Web’i devre dışı bırakabilir.

3. Bilgisayar veya Telefon Bağlantısını Kontrol Edin

WhatsApp Web, çalışması için telefonunuzdaki WhatsApp mobil uygulamasına tamamen güvenir. Telefonunuzun internete bağlı olduğundan ve akıllı telefonunuzda WhatsApp’ın etkin olduğundan emin olmalısınız.

Bilgisayarınızın internete bağlı olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

4. Tarayıcınızda Özel Modu Deneyin

İnternette gezinirken web tarayıcılarının önbellek, çerez ve diğer dosyaları toplaması normaldir. Bu, kullanıcıların sık kullanılan web sitelerini hızlı bir şekilde yeniden yüklemelerine yardımcı olmak içindir. Ancak bazı durumlarda, bu WhatsApp Web’i engelleyebilir.

Bundan kaçınmak için tarayıcınızda özel modu deneyebilirsiniz – tüm büyük tarayıcılar özel modu veya Chrome tarayıcıyı kullanıyorsanız gizli modu kullana bilirsiniz.

5. Tarayıcı Uyumluluğunu Kontrol Edin

WhatsApp web sitesindeki bilgilere göre, WhatsApp Web yalnızca Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Opera veya Safari’nin en son sürümünü destekler. Internet Explorer gibi tarayıcılar desteklenmez.

Bu nedenle, hala Internet Explorer tarayıcısını veya diğer desteklenmeyen web tarayıcılarını kullanıyorsanız, kesinlikle yukarıda önerilen tarayıcılardan birine geçmek istersiniz.

Kişisel olarak, WhatsApp Web’i kullanmak, ofis işlerim ve bilgisayarımda sohbet arasında hızla geçiş yapabileceğim anlamına gelir. Artık her bip sesi aldığımda telefonumu cebimden veya masamdan seçmem gerekmiyor.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir