Windows 10 Gmail Kısayol Oluşturma

Gmail Masaüstü Kısayolu

Windows 10 Gmail Kısayol Oluşturma Google’ın birçok yararlı hizmeti vardır ve Gmail kesinlikle bunlardan biridir. Gmail e-postanızı kontrol etmek, muhtemelen sabah ilk iş yaptığınız şeylerden biridir.

Çalışmaya başlamadan önce muhtemelen birkaç şeyi kontrol ettiğiniz için, işleri ne kadar hızlı yaparsanız o kadar iyi olur, değil mi? Gmail gelen kutunuza bir kısayol oluşturarak, sabah rutininizde işleri hızlandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Gmail Gelen Kutunuza Tek Tıklamayla Erişin

Gmail gelen kutunuza doğrudan bilgisayarınızın masaüstünden erişmek için boş alanı olan herhangi bir yeri sağ tıklayın. Yeni pencere göründüğünde, imleci Yeni seçeneğine getirin ve Kısayol seçeneğini tıklayın.

How to create a Gmail shorcut on Windows 10 desktop

Kısayol Oluştur penceresinde Gmail’in konumunu yazmanız gerekir.  Öğenin konumunu yazın yazan metin kutusuna aşağıdakini yazın: HTTP://www.gmail.com ve sağ alt taraftaki İleri kutusunu tıklayın.

How to create a Gmail shortcut Windows 10

Kısayolunuza Gmail veya başka bir ad verin ve Son kutusunu tıklayın. Adı değiştirmek isterseniz, simgeye sağ tıklayın ve Yeniden Adlandır seçeneğini seçin. Simgeyi, üzerine tıklayarak ve yeni konumuna sürükleyerek de taşıyabilirsiniz.

Chrome’un Diğer Araçlar Seçeneği ile Gmail’e Daha Hızlı Erişin

Chrom’un Diğer Araçlar seçeneğini kullanarak Gmail’e daha hızlı erişebilirsiniz. Bu seçeneğe erişmek için önce Gmail gelen kutunuzu açın ve tarayıcının sağ üst kısmındaki noktaları tıklayın.

Diğer Araçlar’a gidin ve açılan pencerede Kısayol oluştur seçeneğini tıklayın.

How to create a gmail shortcut woth Chrome more tools

Bir onay penceresi görünecektir. Kısayolu oluşturmak istediğinizden eminseniz, mavi renkli oluştur düğmesini tıklayın. Şimdi masaüstünüzde yeni oluşturulan Gmail kısayolunu kontrol edin.

Yeni Gmail kısa yolunuz sayesinde, bir daha ki sefere e-posta göndermek için acele ettiğinizde zaman kazandıracaksınız. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir