Windows 10 Görev çubuğu yerini değiştirme

taskbar location on screen

Windows 10 Görev çubuğu yerini değiştirme Windows 10’da görev çubuğu konumunu değiştirmenin bir yolu var mı? Varsayılan olarak, görev çubuğu masaüstünün altındadır, ancak ekranın herhangi bir kenarına da taşıyabilirsiniz. Bu eğitimde, görev çubuğunu Windows 10’da ekranınızın farklı konumlarına (Alt, Sol, Sağ, Üst) taşımanın 2 basit yolu gösterilecektir.

windows-10-Görev çubuğu-at-üst

Yöntem 1: Görev çubuğunu sürükleyin ve ekranın herhangi bir kenarına taşıyın

Görev çubuğundaki boş bir alanı sağ tıklayın. “ Görev çubuğunu kilitle ” seçeneğinin yanında bir onay işareti görürseniz , görev çubuğu kilitlenir ve konumunu değiştiremezsiniz. Görev çubuğunun kilidini açmak için bu seçeneği tekrar tıklatmanız gerekir.

Kilit açma-windows-görev çubuğu

Ardından, görev çubuğundaki boş bir alanı tıklatın ve görev çubuğunu masaüstünün dört kenarından birine sürüklerken fare düğmesini basılı tutun. Görev çubuğu istediğiniz yere geldiğinde, fare düğmesini bırakın.

Yöntem 2: Görev Çubuğu Konumunu Ayarlar Uygulamasından Değiştirme

Görev çubuğu konumunu değiştirmenin diğer yolu Ayarlar uygulamasıdır. Görev çubuğundaki boş bir alanı sağ tıklatın ve içerik menüsünden Görev Çubuğu ayarları’nı seçin.

windows-görev çubuğu-settings

Bu, Ayarlar uygulamasında Görev Çubuğu sayfasını açar. Sayfayı aşağı kaydırın ve “ Ekrandaki Görev Çubuğu konumu ” açılır kutusunu bulun.  Listeden ekranın dört kenarından herhangi birini seçebilirsiniz.

Görev çubuğu-lokasyon ekrandaki

Görev çubuğu konumunu değiştirdikten sonra, yanlışlıkla taşımanızı veya yeniden boyutlandırmanızı durdurmak için görev çubuğunu kilitleyebilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Windows 10 Yönetici Hesabı Nasıl Değiştirilir - Tetkik.net

Windows 10 Yönetici Hesabı Nasıl Değiştirilir - Tetkik.net

[…] PowerShell, Komut İstemi, Ayarlar, Kullanıcı Hesapları, vb.’yi tamamen kullanabilirsiniz . Windows 10’da yöneticiyi nasıl değiştireceğinizi […]