Windows 10 Hesap Makinesi’ne Kısayol Oluşturma

Windows 10 hesap makinesi

Windows 10 Hesap Makinesi’ne Kısayol Oluşturma Elbette, matematiği kendiniz yapabilirsiniz, ancak Windows 10 hesap makinesini neden iyi kullanmıyorsunuz? Kullanmak gibi bir niyetiniz olabilir, ancak manuel olarak aramak zorunda kalma fikri sizi caydırır.

Ancak, hesap makinesini daha fazla kullandığınızı fark ettiyseniz, bunun için bir kısayol oluşturmak en iyisidir. Bu şekilde, onu kullanmaya daha meyilli olacaksınız ve süreçte zaman kazanacaksınız.

Windows 10 Ana Ekranına Hesap Makinesi Kısayolu Ekleme

Hesap makinesi kısayolu yapmak için ana ekranınızdaki boş bir alanı sağ tıklayın ve imleci Yeni seçeneğinin üzerine getirin. Yan menü kaydırıldığında Kısayol seçeneğini tıklayın.

How to create windows 10 calculator shortcut

Kısayol oluştur penceresinde, calc.exe yazın ve sağ alt taraftaki İleri düğmesine tıklayın. Kısayolunuzu adlandırmayı ve Son düğmesini tıklamayı unutmayın.

add calculator shortcut to windows 10 home screen

Hesap makinesi kısayolu şimdi daha önce tıkladığınız boş alanda olacaktır. Ancak, açık tarayıcı pencerelerinizi kapatmak istemiyorsanız, hesap makinesi kısayolunu her zaman görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

Pencerelerinizi kapatmak istiyorsanız, görev çubuğunun en sağındaki boş alana tıklayarak ana ekranda gizlice göz atabilirsiniz. Küçük bir alan, bu yüzden imleci oraya yerleştirirken daha dikkatli olmak isteyebilirsiniz.

Shortcut to Windows 10 home screen

Simgeyi sabitlemek için hesap makinesi simgesini sağ tıklayın ve Görev çubuğuna sabitle seçeneğini belirleyin.

How to pin a shortcut to taskbar windows 10

Fikrinizi değiştirirseniz ve görev çubuğundan kaldırmak istiyorsanız, üzerine sağ tıklayın. Sabitlemeyi kaldırma seçeneği sonuncu seçenek olacaktır.

Nadiren kullandığınız araçlara erişmeniz gerektiğinde, bunları aramak zorunda kalmak iş gibi gelmez. Ancak, düzenli olarak kısayol içeren bir araç kullandığınızda çok daha iyidir. Peki sizi Hesap makinesini ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir