Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir

windows 10 keyboard featured

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir Bazen bilgisayarınızda  temiz bir Windows 10 yüklemesi yapmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak isteyebileceğiniz nedenler, yeni bir bilgisayar satın almış olmanız ve üreticiden çok sayıda bloatware içermesi ve yeni başlamak istemenizdir. Veya daha eski bir Windows sürümü olan bir bilgisayarınız olabilir. Temiz bir kurulum gerçekleştirmek istediğiniz sebep ne olursa olsun, ISO görüntüsüne ihtiyacınız olacak. Ardından bir Windows 10 önyüklenebilir USB sürücüsü veya DVD’si yapabilir ya da sanal bir makineye yükleyebilirsiniz. Microsoft’tan nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10 ISO indirin

Görüntü dosyasını indirmek için Microsoft’un web sitesine gitmeniz gerekir. Oradan, “Windows 10 Kurulum Ortamı Oluştur” bölümünün altında, “Aracı şimdi indir” düğmesini tıklayın. Bu, medya oluşturma aracını indirecektir.

Aracı çalıştırın ve sihirbazı başlatmak için EULA’yı kabul edin. Başladığında “Kurulum medyası oluştur …” seçeneğini işaretleyin ve İleri’ye tıklayın.

Ardından, indirmek istediğiniz Windows 10’un dilini, mimarisini ve sürümünü seçin. “Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırıp İleri’yi tıklamadığınız sürece seçenekler gri olacaktır.

Bundan sonra, ISO dosyasını seçin ve İleri’ye tıklayın.

Ardından, ISO’yu bilgisayarınıza indirmek için bir konum seçin ve Kaydetti tıklayın.

Ardından Windows 10 ISO’nuz indirilirken bekleyin. Dosya yaklaşık 4,5 GB boyutundadır ve ne kadar süre alacağı veri bağlantı hızınıza bağlı olacaktır.

Windows 10 ISO dosyası, seçtiğiniz konuma indirildikten sonra, konumun bir bağlantısı araçta görünecek ve böylece onu doğrudan açabilirsiniz. Veya medya oluşturma aracını kapatmak için Bitir düğmesine tıklayın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir