Windows 10 Miracast Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Miracast on Windows 10

Windows 10 Miracast Nasıl Kurulur ve Kullanılır Miracast, Windows kullanıcılarının cihazın ekranını veya ekranını monitörlerin ve projektörlerin ekranına kablosuz olarak yansıtmalarını sağlayan bir kablosuz bağlantı teknolojisidir. Wi-Fi üzerinden HDMI olarak da adlandırılan yeni bir teknolojidir. Miracast, kullanıcıların dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar gibi Kablosuz Cihazları akıllı TV’lere veya monitörlere bağlamasını sağlayan en iyi araçlardan biridir. Evet, Google Chromecast veya Amazon Firestick’e benzer. Teknolojiye Wi-Fi üzerinden HDMI denir. Şimdi Windows 10 kullanıyorsanız ve Miracast’ı PC / Dizüstü Bilgisayarınızla kullanmak istiyorsanız bu makale size yardımcı olabilir.

Miracast desteği Windows 8.1 ile birlikte gelir. Miracast’ın yardımıyla, Kablosuz cihazınızı ve TV’nizi birbirine bağlayan bir kablosuz bağlantı kolayca oluşturabilirsiniz. Diğer cihazlar gibi, Windows 10 için Miracast Sürücülerini kurmanız gerekir.

PC ekranınızı kablosuz olarak farklı bir TV veya Projektöre yansıtmanız gerekiyorsa, Miracast Cihazını kolayca kullanmak mümkündür. Ayrıca, çeşitli sistemlerden çeşitli uygulamalara bakmak için ekranı bölebilirsiniz. İkincisi, bir HDTV gibi bir tür harici ekrana ihtiyacınız olacak.

Şimdi Miracast alıcınızı hazırlamanız gerekecek. Bilgisayarınızda  Miracast desteği yoksa, keşfedebileceğiniz farklı seçenekler vardır. Her iki cihazın da İnternet’e bağlı olması gerekmez.

Windows 10’da Miracast Kurulumu ve Kullanımı

Bu bağlantılardan herhangi birini yaptığınızda, dizüstü bilgisayarınızdaki ayarları ziyaret etmeli ve bir projektör veya harici bir cihaza bağlantıya izin vermelisiniz. Bağlantı 1366 x 768’de oluşturulur. Her aygıttaki bağlantı portlarına dayanan ideal kabloyu seçmekle ilgilidir.

Miracast on Windows 10

Bir süre faydalı olacaksınız. Bu göstergelere sadık kalın ve neredeyse hiçbir zaman girmeye hazır olacaksınız. Her kullanımda. Belki de Microsoft, herkes için kapıları açmadan önce sistemin çok çeşitli uygulamalarla çalışma şeklini görmek istiyor. Çağdaş bilgisayarların çoğu Miracast’ı destekliyor.

Miracast’ın cihazınızda desteklenip desteklenmediğini kontrol ettiniz mi?

Adım 1: Çalıştır’ı açın ve dxdiag> Enter tuşuna basın.

Adım 2: Tüm Bilgileri Kaydet’e tıklayın> metin dosyasını kaydedin.

Miracast

Adım 3: Şimdi metni açın ve Miracast durumunu kontrol edin.

Miracast Kurulumu ve Kullanımı – Windows 10

Yeni bir Miracast cihazı kurmadan önce, bu bağlantıdan en son Intel Sürücü Güncellemesi Yardımcı Programı’nı indirin ve yükleyin.

Adım 1: Windows PC’nizi açın ve Başlat > Ayarlar > Aygıtlar > Bağlı Aygıtlar’a gidin.

Miracast Devices

Adım 3: Aygıt Ekle’ye tıklayın.

add a device

Adım 4: Bağlandıktan sonra, ekranları Win + P > Seç seçeneğini kullanarak yapılandırın.

Windows 10 Miracast çalışmıyor

Birçok kullanıcı, Windows 10 en son güncellemesine güncelledikten sonra Windows 10 Miracast’ın çalışmadığını bildirdi. İşte bu sorunu çözebilecek bazı çalışma çözümleri.

1. Aygıt sürücülerini güncelleyin ve tekrar yükleyin.

2. Adaptörü değiştirin.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir