Windows 10 Parola Olmadan Yerel Hesap Nasıl Oluşturulur

1 dk okuma süresi

Windows 10 Parola Olmadan Yerel Hesap Nasıl Oluşturulur Bazen şifreler oluştururuz ve onları asla unutmayacağımızı düşünürüz. Ancak, aslında, bir veya iki hafta sonra, parolayı unuturuz ve bir parolayı yeniden oluşturma sürecinden geçeriz. Parola olmadan hesabınızı değerlendirmek zorlaşır.

Ancak çoğu durumda, “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak şifreyi kurtarabilir / sıfırlayabilirsiniz. Kişisel ve hassas bilgilerinizi korumak için her zaman parola korumalı bir hesabınızın olması önerilir.

Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızın / PC’nizin tek kullanıcısı olduğunuzda veya ailenizdeki herkesin erişebileceği bir aile hesabı oluşturmak istediğinizde olduğu gibi parolalı bir hesaba sahip olmak istemediğimiz durumlar vardır.

Windows 10’da parola olmadan yerel bir kullanıcı hesabı oluşturmak mümkündür. Bir Microsoft hesabınız olmalıdır ve ancak o zaman Windows 10, parola olmadan yerel bir hesap oluşturmanıza izin verecektir. Ayrıca mevcut hesabınızdan şifreyi kaldırabilirsiniz.

Bu nedenle, Windows 10’da parola olmadan yerel bir kullanıcı hesabının nasıl oluşturulacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin .

Parola Olmadan Yerel Hesap Oluşturun

“Win + I” kısayol tuşunu kullanarak Windows Ayarlarını açın

Ayarlar penceresinde Hesaplar’ı açın.

Şimdi “Aile ve diğer kullanıcılar” sekmesini tıklayın.

“Diğer kullanıcılar” bölümünde, “Bu bilgisayara başka birini ekle” bağlantısını takip edin. Hesap oluşturma sihirbazını açacaktır.

“Bu kişinin giriş bilgilerine sahip değilim” i takip edin.

Şimdi “Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekle” bağlantısını tıklayın.

Şimdi, hesabın kullanıcı adını girin, şifre alanlarını boş bırakın ve şifre olmadan hesap oluşturmayı tamamlamak için sonraki düğmeyi tıklayın.

Kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin güvenliğini sağlamak için parolasız bir kullanıcı oluşturmanın tavsiye edilmediğini unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x