Windows 10 Parola Oturum Acma Secenegi Eksik

Windows 10 Parola Oturum Açma Seçeneği Eksik

Windows 10 Parola Oturum Açma Seçeneği Eksik Windows oturum açma ekranında parola istenmiyor mu? Windows 10 güncellemelerini yükledikten sonra, Microsoft hesabı parolasıyla oturum açma seçeneğinin artık bulunmadığını ve yalnızca Windows Hello Face / PIN / Parmak İzi / Güvenlik Anahtarı kullanılabildiğini görebilirsiniz.

Microsoft, parolaları ortadan kaldırmak için Windows 10 bilgisayarlarda Microsoft hesapları için Windows Hello oturum açma işlemini zorluyor. Windows 10’da geleneksel bir parola ile oturum açmak istiyorsanız, eksik parola oturum açma seçeneğini oturum açma ekranına nasıl geri getirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10 Parola Oturum Açma Seçeneği Eksik

  1. Ayarlar uygulamasını açmak için klavyede Win + I kısayol tuşlarına birlikte basın . Hesaplar kategorisine tıklayın.
  2. ” Oturum açma seçenekleri ” sekmesini seçin. Sağ tarafta, Windows 10’un Microsoft hesaplarını yalnızca Windows Hello oturum açmayı kullanacak şekilde kısıtlamaması için ” Microsoft hesapları için Windows Hello oturum açmayı zorunlu kıl ” seçeneğini kapatın.
  3. Hesabınızın oturumunu kapatın veya bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eksik parola oturum açma seçeneğinin geri geldiğini fark edeceksiniz ve artık Windows Hello yerine Microsoft hesabınızda bir parola ile oturum açabilirsiniz. Hepsi bu kadar

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir