Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktalarının Otomatik Oluşturulmasını Zamanlama

Windows 10

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktalarının Otomatik Oluşturulmasını Zamanlama bir programda sistem geri yükleme noktalarını nasıl oluşturabilirim? Sistem geri yükleme noktası, kararsız veya önyükleme olmazsa Windows’u daha önceki bir çalışma durumuna geri alabilir. Bu öğreticide, Windows 10’da günlük programda otomatik sistem geri yükleme noktasının nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Windows 10’da Günlük Zamanlamada Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma

Başlamadan önce Sistem Korumasını açmanız ve sistem geri yükleme noktası frekansını devre dışı bırakmanız gerekir.  Daha sonra günlük olarak sistem geri yükleme noktalarının otomatik olarak oluşturulmasını zamanlamak için Görev Zamanlayıcıyı kullanabilirsiniz.

  1. Görev Zamanlayıcı’yı açtıktan sonra, sol bölmedeki “Görev Zamanlayıcı Kitaplığı” öğesini sağ tıklatın ve ardından Görev Oluştur’u seçin.
  2. Genel sekmesinde, görev için açıklayıcı bir ad girin. “Kullanıcının oturum açmış olup olmadığını çalıştır” seçeneğini seçin ve “En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır” onay kutusunu işaretleyin.
  3. Tetikleyiciler sekmesine gidin. Yeni düğmesine tıklayın.
  4. “Görevi başlat” açılır listesinin altında, “Zamanlamada” seçeneğini belirtin. Günlük seçeneğini belirleyin ve geri yükleme noktasının oluşturulması için bir zaman belirleyin. Tamam’ı tıklayın.
  5. Eylemler sekmesine gidin. Yeni düğmesine tıklayın.
  6. Eylem açılır listesine tıklayarak “Program başlat” ı seçin. Program / kod alanına powershell.exe komutunu girin. “Bağımsız değişken ekle” alanına aşağıdakileri yazın ve Tamam’ı tıklayın.
-ExecutionPolicy Bypass -Command "Checkpoint-Computer -Description \"My Daily Restore Point\" -RestorePointType \"MODIFY_SETTINGS\""

7. Koşullar sekmesine gidin. “Bilgisayar pil gücüne geçerse Dur” ve “Yalnızca bilgisayar AC gücündeyse görevi başlat” seçeneğinin işaretini kaldırın. Tamam’ı tıklayın.

8. İstendiğinde geçerli Windows hesabınızın parolasını girin ve ardından Tamam’ı tıklatın.

Şimdi, sistem geri yükleme noktaları her gün belirtilen saatte otomatik olarak oluşturulmalıdır. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir