Windows 10da Erisimi Olmayan Bir Microsoft Hesabi Nasil Kaldirilir

Windows 10’da Erişimi Olmayan Bir Microsoft Hesabı Nasıl Kaldırılır

Windows 10’da Erişimi Olmayan Bir Microsoft Hesabı Nasıl Kaldırılır Bu hesapla ilgili kayıt defteri girdisi bozuksa, erişiminiz olmayan bir Microsoft Hesabını kaldıramayabilirsiniz. Ayrıca, Posta uygulamasının bozuk kurulumu da eldeki hataya neden olabilir. Sorun, kullanıcı iş veya okul Microsoft hesabını kaldırmak istediğinde (artık erişemediğinde) ortaya çıkar, ancak kaldır / bağlantıyı kes düğmesi gösterilmez veya çalışmaz.

Artık erişiminiz olmayan bir Microsoft hesabını silme çözümlerine geçmeden önce, bir Microsoft Aile grubunun üyesi olup olmadığınızı kontrol edin, öyleyse, sorunlu hesabı kaldırmak için ailenizin düzenleyicisine başvurun.

1.Çözüm: Sistemin Ayarlarında İş veya Okul Erişimi Sekmesinden Bağlantıyı Kes

Çoğu kullanıcı, iş veya okul hesabını (erişimleri yoktur) E-posta ve Hesaplar sekmesinden kaldırma eğilimindedir, ancak bu seçenek, kaldırılması gereken hesapta oturum açmalarını gerektirir (ki bu mümkün değildir). Bu bağlamda, iş veya okul erişim sekmesindeki sorunlu hesabın bağlantısını kesmek sorunu çözebilir (çünkü oturum açmayı gerektirmeyecektir). Ancak sorunlu hesap bilgisayardaki tek veya birincil hesapsa bu işe yaramayabilir.

 1. Windows tuşuna basın ve Windows Arama ‘da ” İşe veya Okula Erişin ” yazın ve seçin.
 2. Şimdi, sağ bölmede, sorunlu hesabı genişletin ve Bağlantıyı Kes düğmesine tıklayın.
 3. Ardından hesabın bağlantısını kesmeyi onaylayın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin (bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir).

2.Çözüm: Posta Uygulamasını Varsayılanlara Sıfırlayın

Sorunlu hesabın İş veya Okul sekmesinden bağlantısını kesemediyseniz, Posta uygulamasını varsayılan ayarlarına sıfırlamak bilgisayardaki tüm e-posta hesaplarını temizler ve böylece sorunu çözer. Ancak tüm uygulama verilerinin kaybolacağını unutmayın.

 1. Windows tuşuna basın ve Mail yazın. Ardından Posta uygulamasına sağ tıklayın ve Uygulama Ayarlarını seçin.
 2. Ardından aşağı kaydırın ve Sıfırla düğmesine tıklayın.
 3. Şimdi Posta uygulamasını Sıfırlamayı onaylayın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 4. Yeniden başlatmanın ardından, sorunlu hesabın bilgisayardan kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol edin.
 5. Değilse, sorunlu hesabın Ayarlardaki İş veya Okul sekmesinden çıkarılmasının sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin (çözüm 1).

3. Çözüm: Sorunlu Hesabı Sistem Kayıt Defterinden Kaldırın

Sistemin o hesapla ilgili kayıt defteri girdisi bozuksa, sorunlu hesabı kaldıramayabilirsiniz. Bu durumda sorunlu hesapla ilgili kayıt defteri girdisinin silinmesi sorunu çözebilir.

Uyarı : Kayıt düzenleme belirli bir düzeyde yeterlilik gerektirdiğinden ve yanlış yapılırsa, PC’nizde / verilerinizde kalıcı hasara neden olabileceğiniz için kendi sorumluluğunuzdadır daha fazla ilerleyin.

 1. Sisteminizin kayıt defterinin bir yedeğini oluşturun.
 2. Windows tuşuna basın ve Windows Arama çubuğuna Kayıt Defteri Düzenleyicisi yazın. Ardından, gösterilen arama sonuçlarında, Kayıt Defteri Düzenleyicisinin sonucuna sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçin.
 3. Şimdi aşağıdakine gidin (yolu kopyalayıp Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nin adres çubuğuna yapıştırabilirsiniz)
HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\IdentityCRL\StoredIdentities

4. Ardından, sol bölmede, anahtarını genişletin StoredIdentities ve sağ tıklama ile ilgili tuş üzerinde sorunlu hesaba .

5. Şimdi, bağlam menüsünde Sil’i seçin ve ardından anahtarı silmek için onaylayın .

6. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hesap sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

4.Çözüm: Yerel Hesapla Oturum Açın

Çözümlerden hiçbiri sizin için hile yapmadıysa, yerel bir hesapla oturum açmak (zaten yerel bir hesap kullanıyorsanız, ardından bir Microsoft hesabıyla oturum açmak) sorunu çözebilir.

 1. Windows tuşuna basın ve Windows aramasında “Hesap Bilgileriniz” yazın ve seçin.
 2. Şimdi aşağı kaydırın ve Bunun Yerine Yerel Hesapla Oturum Aç’ı tıklayın (zaten yerel hesaptaysa, Microsoft Hesabı ile Oturum Aç’ı seçin).
 3. Ardından yerel hesapla oturum açmak için istemleri izleyin.
 4. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için 1. çözümü tekrarlayın.
 5. Değilse, bir Microsoft Hesabı ile (veya yerel bir hesapla) oturum açın ve umarım, 1. çözümü izleyerek hesabı kaldırabilirsiniz.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir