Microsoft Hesabını Yerel hesaba çevirme

Windows 10’da Microsoft Hesabını Yerel Hesaba Geçirme

Windows 10’da Microsoft Hesabını Yerel Hesaba Geçirme Artık bilgisayarda oturum açmak için Microsoft Hesabı kullanmak istemiyorsanız, aşağıda Windows 10’da Microsoft Hesabını Yerel Kullanıcı Hesabına değiştirme veya değiştirme adımlarını bulacaksınız.

Windows 10’da Microsoft Hesabını Yerel Hesaba Geçirme

Windows 10, Kullanıcılardan Yeni bilgisayar kurmaya başladıklarında, Windows 10’u mevcut bir bilgisayara yüklemeye veya Yeni Kullanıcı Hesabı oluşturmaya çalıştıklarında E-posta Adresi sağlamalarını ve Parola oluşturmalarını ister.

Bir E-posta Adresi ve parola sağlandıktan sonra, Windows 10 otomatik olarak bilgisayarınızda E-posta Adresi ve Parola kullanılarak oturum açılabilen bir Microsoft Kullanıcı Hesabı oluşturur.

Kullanıcıların Yerel Kullanıcı Hesaplarını Microsoft Hesabına dönüştürmelerinin bir başka istenmeyen yolu, bir E-posta Adresi sağlayarak Windows Mağazası’nda ilk kez oturum açmalarıdır.

Microsoft Kullanıcı Hesabı oluşturmak için kandırıldığınızı düşünüyorsanız, Kullanıcı Hesabını bilgisayarınızdan silebilirsiniz (dosya yoksa).

Microsoft Kullanıcı Hesabını uzun süredir kullanıyorsanız ve dosya içeriyorsa, mevcut Microsoft Hesabınızı Yerel Kullanıcı Hesabına değiştirmek veya dönüştürmek daha iyidir.

Microsoft Hesabını Yerel hesaba çevirme

Ayarlar> Hesaplara gidin> sol bölmede Bilgilerinizi seçin. Sağ bölmede, bunun yerine yerel bir hesapla oturum aç bağlantısını tıklayın.

İstendiğinde, mevcut Microsoft Hesabı Şifrenizi girin ve İleri’ye tıklayın.

“Yerel Hesaba Geç” ekranında, Kullanıcı Adı, Parola yazın ve İleri’ye tıklayın.

Bir sonraki ekranda Oturumu Kapat ve bitir düğmesine tıklayın.

Bundan sonra, bilgisayarınız artık Microsoft Hesabı ile ilişkilendirilmeyecek ve yeni oluşturduğunuz Yeni Yerel Kullanıcı Hesabı ve Parolayı kullanarak bilgisayarda oturum açabileceksiniz.

Microsoft Hesabını Yerel Hesaba Geçtiğinizde Ne Olur?

Mevcut bir Microsoft Kullanıcı Hesabını Yerel Kullanıcı Hesabına geçirdiğinizde, Windows 10 Microsoft Hesabını bilgisayarınızdan tamamen kaldırır ve Yeni Yerel Kullanıcı Hesabınızı kullanarak Oturum Açmanıza izin verir.

Tüm Dosyalarınız, Fotoğraflarınız ve diğer Verileriniz erişilebilir olacak ve yalnızca Microsoft Hesabına bağlı Uygulamalar Microsoft Hesabınızı kullanarak oturum açmanızı gerektirecektir.

Microsoft Hesabı bilgisayardan kaldırılsa da, etkin veya geçerli kalmaya devam eder ve Skype, Microsoft Teams ve diğerleri gibi Microsoft Hizmetlerinde Oturum Açmak için Microsoft Hesabını kullanabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir