Windows 11’de Denetim Masası Nerede?

Denetim Masası nerede

Windows 11’de Denetim Masası Nerede? Windows 11, Windows 10 Ayarları ve eski Windows 7 Denetim Masası’ndan çok farklı olan yepyeni bir Ayarlar uygulaması deneyimiyle birlikte gelir. Görünüşe göre Microsoft, Windows 10’dan Ayarlar ve Windows 7’den Denetim Masası’nın en iyisini almış ve Windows 11’de Ayarlar uygulamasını bulmuş.

Bu arada Microsoft, Kontrol Panelinin tüm özelliklerinin Ayarlar uygulamasına dahil edildiğini ancak gezinmenin ve yapılandırmanın daha basit olduğunu alay ediyor. Soldaki gezinme menüsü, tüm birincil seçenekleri listeler ve sağdaki bölme, seçilen birincil seçeneğin tüm alt seçeneklerini içerir. Her birincil seçeneğin göz alıcı bir simgesi ve bir başlığı vardır.

En çok sevdiğim Ayarlar özelliği, kırıntıların tanıtılması. Bir alt ayara gittiğinizde, Ayarlar uygulamasında ileri geri gidebileceğiniz üst kısımda bir içerik haritası göreceksiniz .

Denetim Masası’nın Ayarlar uygulamasıyla değiştirilmesi gerekiyordu, ancak yine de Windows 11’deki Ayarlar uygulamasıyla birlikte var . Bazı kullanıcılar hala eski eski tasarıma bağlı kalmak istiyor ve Ayarlar uygulaması yerine Kontrol Panelinde rahatça geziniyor.

Denetim Masası’nın Windows 11’de hala mevcut olmasına rağmen, Microsoft ona erişmeyi daha da zorlaştırdı. Yeni Windows 11 Başlat Menüsünün Tüm uygulamalar bölümünde görünmüyor.

Windows 11’de Denetim Masası’nı açmanın iki yolu vardır.

  1. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşuna ve R’ye basın. Aşağıdaki komutu girin.
    control
    Bu, sizin için eski güzel Kontrol Panelini açacaktır.
  2. İkinci yöntem, Başlat Menüsünü açmak (Windows tuşuna veya Ctrl + Esc tuşlarına basarak) ve kontrol panelini aramaktır. Bu, Windows Arama’da ilk sonuç olarak Denetim Masası’nı gösterecektir.

Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açmak için sık sık Denetim Masası’nı kullanırım. Microsoft, Ağlarla ilgili Ayarlar uygulamasında birçok çalışma yapmış olsa da, eski ağ ayarları konusunda daha rahatım. Peki sizi en çok hangi Denetim Masası uygulamasını kullanıyorsunuz?

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir