Windows 11’de tüm bildirimler nasıl kapatılır

Windows bildirim kapatma

Windows 11’de tüm bildirimler nasıl kapatılır Microsoft Windows 11 işletim sistemi, sistemde meydana gelen büyük değişiklikleri takip etmek için çok kullanışlı olan Bildirimler özelliğine sahiptir. Kullanıcıyı kritik ve/veya acil mesajlar ve e-postalar hakkında bilgilendirir.

Ancak, özellikle önemli bir şey yapmakla meşgulken ve rahatsız edilmek istemiyorsanız, bildirimler sürekli olarak açılırsa biraz can sıkıcı olabilir. Bu durumda, en iyi seçenek bildirimleri tamamen devre dışı bırakmaktır.

Bu adım adım kılavuzda, Windows 11 bilgisayarınızdaki tüm bildirimleri devre dışı bırakma prosedürünü düzenleyeceğiz . Belirli bir uygulama veya uygulama grubu için bildirim almayacak şekilde özelleştirme seçeneği olsa da, bildirimleri tamamen devre dışı bırakma sürecinde size rehberlik edeceğiz.

Windows 11’de tüm bildirimler nasıl kapatılır

Adım 1: Windows 11 bilgisayarınızda Ayarlar uygulamasını açın. Bunun için görev çubuğunuzdaki Başlat Menüsüne ve ardından “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.

Devre Dışı-Bildirimler-Win11-1

Adım 2: Ayarlar uygulaması açıldığında, sol kenar çubuğundan “Sistem” sekmesine tıklayın.

Adım 3: “Sistem” ayarlarına girdikten sonra, sağ tarafta bulunan “Bildirimler” kutucuğunu bulun ve tıklayın.

Adım 4: Artık bildirimle ilgili tüm ayarları ekranınızda görebileceksiniz. Tüm bildirimleri kapatmak için Bildirimler için anahtarı KAPALI konuma getirin.

Devre Dışı Bırak-Bildirimler-Win11-2

Hepsi bu kadar. Artık Microsoft’un kendi uygulamaları da dahil olmak üzere Windows 11 bilgisayarınızdaki tüm uygulamalardan gelen bildirimleri devre dışı bıraktınız. Ancak yine de Windows bilgisayarınızı kullanmaya ilişkin ipuçları ve püf noktaları için bildirimlerin yanı sıra cihazınızın nasıl kurulacağına ilişkin öneriler de alacaksınız.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir