Windows Outlook 80041004 Hatası

Windows Outlook 80041004 Hatasi

Windows Outlook 80041004 Hatası bazı Windows kullanıcıları, Microsoft Outlook kullanarak e-posta göndermeye veya almaya çalışırken 80041004 hata koduyla karşılaşıyor. Bu sorunun Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10’da ortaya çıktığı onaylanmıştır.

Görünüşe göre, bu hata kodunun görünmesinden sorumlu olabilecek birkaç farklı senaryo var. İşte olası suçluların kısa bir listesi,

 • Bozuk geçici veriler – Görünüşe göre, e-posta hesabınızla ilişkili bir tür geçici veri bozulmasıyla uğraşıyorsanız bu sorunu görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu türden tutarsızlıkların büyük çoğunluğu, hesabı Outlook’a yeniden ekleyerek ve kaldırarak giderilebilir.
 • Bozuk Outlook profili – Bu belirli sorun için geçici veriler suçlanmayacaksa, kesinlikle bozuk bir Outlook profili. Bu durumda, yeni bir Outlook profili oluşturarak ve eskisinden kurtularak sorunu çözebilmelisiniz.

Artık 2 olası suçluyu bildiğinize göre, işte bu sorunu çözmenize yardımcı olacak 2 yöntem:

Yöntem 1: E-posta Hesabını Outlook’a Yeniden Ekleme

Çoğu durumda, bu sorun, hesabınızla ilişkili bir tür bozuk geçici veriler nedeniyle ortaya çıkacaktır. Bu tür bir sorunun, genellikle bir AV taraması bazı Outlook dosyalarını karantinaya aldıktan sonra veya beklenmedik bir makine kesintisinden sonra ortaya çıktığı bildirilir. Bu sorun, Outlook kurulumumuzun verileri düzgün şekilde senkronize edememesine neden olabilir.

Bu senaryo uygulanabilirse, klasik Denetim Masası Arayüzündeki Posta menüsünden e-posta hesabını bir kez daha yeniden oluşturarak sorunu çözebilmelisiniz.

E-posta hesabını Outlook’a yeniden ekleme sürecinin tamamı boyunca hızlı bir adım adım kılavuz:

 1. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R tuşlarına basın. Ardından, metin kutusuna ‘kontrol’ yazın ve klasik kontrol paneli ara yüzünü açmak için Enter tuşuna basın.
 2. Denetim Masası’na girdikten sonra ‘ postayı ‘ aramak için ekranın sağ üst köşesindeki arama işlevini kullanın.
 3. Ardından, sonuçlar listesinden, sonuç listesinden Posta (Microsoft Outlook) seçeneğine tıklayın . Ardından, E-posta sekmesine erişin ve Yeni… düğmesine tıklayın.
 4. Hesap Ekle  penceresine girdikten sonra , yeni bir hesap ekleme işlemine devam etmeden önce e-postanızı ve şifrenizi girin.
 5. Ardından, Hesap Ayarları> E-posta’ya dönün ve Kaldır’a tıklayarak eski hesabı (size sorun veren hesap) silin.
 6. Son olarak, yeni oluşturulan e-postayı seçin ve Varsayılan Olarak Ayarla ‘ya tıklayın.
 7. Outlook’u tekrar açın ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.

Om durumda, Outlook aracılığıyla e-posta göndermeye veya almaya çalıştığınızda aynı 80041004 hatası hala devam ediyor, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

Yöntem 2: Yeni bir Profil Oluşturma

İlk yöntem sizin için işe yaramadıysa ve IMAP hesabınız Outlook’a bağlıyken sürekli olarak bu hatayı görüyorsanız, muhtemelen bozuk bir Outlook profiliyle uğraşıyorsunuzdur.

Bu senaryo uygulanabilir gibi görünüyorsa, mevcut Outlook profilinizi kaldırmak ve sıfırdan yeni bir tane oluşturmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. İlk önce, Outlook’un ve ilişkili tüm hizmetlerin tamamen kapalı olduğundan emin olun.
 2. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R tuşlarına basın. Ardından, ‘control.exe’ yazın ve Klasik Denetim Masası penceresini açmak için Enter tuşuna basın.
 3. Denetim Masası’na girdikten sonra , öğeler listesinde aşağı kaydırın ve Posta’ya (Microsoft Outlook) tıklayın.
 4. Ardından, Profilleri Göster’e tıklayın (Profiller altında ), ardından devam edin ve aktif olarak kullandığınız Outlook Profilini seçin, ardından  kurtulmak için Kaldır’a tıklayın.
 5. Onay penceresi tarafından istendiğinde , kaldırma işlemini tamamlamak için Evet’e tıklayın.
 6. Son olarak, Outlook’u tekrar başlatın ve e-posta hesabınızı bir kez daha yapılandırmak için gerekli adımları tamamlayın ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir