Xiaomi Telefonlarda WiFi Sorunları

Xiaomi wifi kopma sorunu

Xiaomi Telefonlarda WiFi Sorunları Xiaomi, akıllı telefon yelpazesinde en iyi performansı ve benzer markalara sahip diğer markaların ileri teknoloji telefonlarına kıyasla ortaya çıkan uygun bir fiyat etiketi ile müşterilerin beğenisini aldı bir Çinli akıllı telefon üreticisidir. Xiaomi Mi serisi, sınıfının en iyisi ve daha fazlası geldiğinde Xiaomi’nin akıllara durgunluk veren akıllı telefon serilerinden biridir, ancak diğer akıllı telefonlar gibi sorunlardan payına sahiptir. Bu kısımda, performansından en iyi şekilde yararlanmak için takip edebileceğiniz çeşitli sorun giderme ipuçlarını ve düzeltmeleri açıklayacağım Xiaomi Mi Wifi sorunlarına bakacağız.

Xiaomi Mi Wifi sorunu, bir dizi kullanıcı tarafından bildirilen yaygın bir sorundu ve bu, bu sorunun nasıl giderileceği hakkında ayrıntılı bir kılavuz yazmamı tetikledi. Sorun giderme kılavuzunu mümkün olan en kolay şekilde açıklayacağım için önceden teknik bilgi gerekmez. WiFi hepimizin bildiği ve kullandığı bir şeydir. Kullanıcının yüksek hızlı kablosuz internet bağlantısına bağlanmasını sağlar, bu da internette gezinmeyi ve dosyalar, filmler indirmeyi, oyun oynamayı, resmi işleri ve daha fazlasını kolaylaştırır. Xiaomi Mi serisi, kullanıcıların bir Wifi ağını kolayca kurmasına veya bağlanmasına izin vererek görevini yerine getiren yerleşik Wifi özelliğine sahiptir. Ama dediğim gibi, markanın genel olarak Wifi sorunları mevcut. Bu makalemizde Xiaomi telefonlarda kronik halen hastalığı olan wifi sorunlarını ve çözüm yöntemlerini ele alacağız. 

Xiaomi Mi Wifi Sorunları Nasıl Onarılır?

Hesap ve Ağ Durumu

Her şeyden önce, müşterilerini uygun hizmetleri sağlama cevabına göre derecelendiren diğer tüm kuruluşlar gibi, İnternet Servis Sağlayıcınız da müşterilerini bir dizi faktöre göre derecelendirir. Önceki ve devam eden faturaların ödemeleriyle başlayarak, Hesap durumu altında gelen kural ve düzenlemelerin ihlali. Sonraki adım, internet bağlantısının kullanılabilirliği olan ağ durumu. Wifi’ye bağlanmaya çalışıyorsanız, ancak internete erişemiyorsanız, ISS’nizin faturaların ödenmemesi nedeniyle hizmetlerinin bağlantısı kesilmiş olabilir. Durum böyle değilse, İSS’lerin genellikle müşterilerini bilgilendirdiği ancak her İSS tarafından takip edilmediği bir elektrik kesintisi olmalıdır. İnternette ani kesinti veya bağlantı kesme olasılığı makul bir seçenektir.

Geçiş Seçeneği ile Temel Wifi Sorunlarını Giderme

Dünyadaki tüm yönlendiriciler için evrensel bir sorun giderme yöntemidir. Wifi’ye bağlanırken bir sorun olması durumunda, bu geçici sorunu düzeltmek için yönlendiriciyi kapatıp açabilirsiniz. Bazen harikalar yaratır ve bu nedenle denemenin zararı nedir?

 1. Bildirim tepsisini ekranın üst kısmına sürükleyin.
 2. Kısayollar penceresini açın
 3. Wifi simgesine dokunun ve devre dışı bırakın.
 4. Birkaç saniye bekleyin ve ardından tekrar AÇIN ve şimdi bağlanıp bağlanmadığına bakın.

Sorun helan çözülmediyse, Xiaomi Mi Wifi sorunlarının nasıl çözüleceğine ilişkin sorun giderme ipuçları ve düzeltmeleriyle dolu kovadaki diğer ipuçlarıyla devam edebilirsiniz.

Kablosuz Yönlendiriciyi Aç / Kapat

Telefonunuzdaki Wifi özelliğini değiştirmek web’e bağlanmanıza yardımcı olmadıysa, bunun yerine yönlendiriciyi değiştirmeyi deneyin. Yönlendiricinin yanına gidin, ethernet bağlantı noktasının yanındaki güç düğmesini arayın ve Kapalı konuma getirin. Sonraki, birkaç saniye bekleyip yönlendiriciyi AÇMAK için tekrar basın. İnsanların çoğu hemen WiFi erişimine sahip olacağından kullanılabilirliği kontrol edin. Ancak bu ipucunda şanssızsanız, sıfırlayan donanımdaki küçük bir düğme olan yönlendiriciyi sıfırlamayı deneyin.

Bağlantıyı Unut [ Wifi ağını unut ]

Bağlandığınız kablosuz ağın bozulmuş olması veya telefon otomatik olarak bağlandığında herhangi bir sorun yaratması mümkündür. Bağlantının unutulması, kaydedilen şifreyi siler, böylece kablosuz ağda otomatik olarak oturum açılmasını önler. Ayrıca, Wifi sorunu sıralamak için en kolay yollarından biridir.

 1. İlk olarak, akıllı telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına açın.
 2. Ardından, ‘Wifi’ seçeneğine gidin.
 3. Şu anda bağlı olduğunuz ağlarla birlikte bir ağ listesi görüntülenecektir.
 4. Bağlandığınız ağda bir iletişim kutusu verecek ok simgesine tıklayın.
 5. Seçenekten ‘Ağı Unut’u seçin ve onaylayın.

Bağlantıyı unuttuğunuza göre, tekrar erişmeye çalışmadan önce birkaç dakika bekleyin. Bir süre sonra, belirtilen adımları izleyin-

 1. Bildirim tepsisini aşağı sürükleyin ve Wifi simgesine dokunun veya ‘ Ayarlar> Wifi’ye gidin.
 2. Kullanılabilir ağları arayın ve kendinize ait olan veya bağlanmak istediğiniz SSID’ye dokunun.
 3. Şimdi şifreyi istendiği gibi girin ve ‘ Bağlan’a tıklayın.
 4. Telefon otomatik olarak IP adresini yetkilendirir ve alır ve şifre doğru olduğunda bağlanır.

APN Ayarlarını Değiştirin

Yukarıda belirtilen ipuçlarını uyguladıktan sonra bile kablosuz ağınız üzerinden internete erişememeniz talihsiz bir durumdur. Ancak endişelenmeyin çünkü atmak için daha birçok ipucumuz var. Wifi sorunu ağla ilgili bir sorun olduğundan, ağın sıfırlanması sorunların çoğunu düzeltebilir ve buna Xiaomi Mi serisinde APN Ayarı denir. Ağ ayarlarını sıfırladığınızda, kaydedilen tüm şifreleri, Wifi ağına bağlı ve daha fazlasını silecektir, ancak kesinlikle Wifi sorununun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

 1. Telefonunuzdaki menüyü açın ve ‘Ayarlar’ uygulamasına dokunun.
 2. Şimdi ‘Genel Ayarlar’a ilerleyin ve’ Mobil Ağlar’ı arayın.
 3. Sonra ‘Erişim Noktası Adları ‘ ve ‘ Menü ‘ düğmesine tıklayın.
 4. Ayarlarını sıfırlayacak ‘Sıfırla’ düğmesini tıklayın.

Uçak Modunu Değiştir

Uçak modu veya Uçuş modu, hem hücresel hem de wifi bağlantılarını geçici olarak devre dışı bırakır. Bu herhangi bir büyük wifi sorunu için etkili bir düzeltmedir ve kullanımı kolaydır.

 1. Telefondaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin.
 2. ‘Uçak Modu’nu tıklayın ve açın, yani etkinleştirin.
 3. Birkaç saniye bekleyin ve sonra değiştirin veya tekrar devre dışı bırakın.

Android İşletim Sistemini Güncelleyin

Bazen, eski işletim sistemi, telefondaki bazı özellikleri kullanmanızı engelleyebilecek veya önleyebilecek hataları çektiği için bir sorun oluşturabilir. Google, Android işletim sistemi için yamaları ve güncellemeleri yılda iki veya daha fazla yayınlar. Şimdi, işletim sisteminin güncellenmesi sisteminize bir performans artışı sağlar ve eski işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorunu çözebilir.

 1. Mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için ‘Ayarlar’a gidin.
 2. Ardından sayfayı aşağı kaydırıp ‘ Telefon Hakkında’yı tıklayın.
 3. İlk seçenek olan ‘ Yazılım Güncellemeleri ‘ne basın, mevcut tüm güncellemeleri arayacaktır.
 4. Varsa, telefonunuza yükleyin ve cihazı yeniden başlatın ve wifi sorununun sıralanıp sıralanmadığını kontrol edin.

Yeniden Başlatın

Yeniden başlatma, telefonu güç düğmesini kullanarak kapattığımız bir şeydir. Kullanılan uygulamaların birikmesi ve kaynakların kullanılamaması nedeniyle wifi’ye bağlanamamanız mümkündür. Bu nedenle, yeniden başlatma, kullanımda olan yığınından kurtulmanız için en basit çözümdür. Yazılımdan önyükleme için, ekranda bir iletişim kutusu açılana kadar Güç düğmesine basın. ‘Yeniden başlat’a dokunun ve bitti.

Yeniden başlatma, telefon, örneğin wifi sorunu gibi bir sorun nedeniyle yanıt vermediğinde kullanılır. Bunu yapmak için, Sesi Açma düğmesiyle birlikte Güç düğmesine basın; bu, telefonun kapanmasını tetiklemelidir.

Donanım Sıfırlaması

Fabrika Verilerine Sıfırlama radikal ancak etkili bir adımdır. Sistemdeki tüm uygulama verilerinin yanı sıra kişisel verilerin de silinmesini içerir, bu da sırayla tüm birincil sorunları ortadan kaldırır. Cihazınızda donanımdan sıfırlama yapmadan önce gerekli verilerin bir yedeğini alın. Şimdi, donanımdan sıfırlama yaparken kullanılacak iki yöntem vardır.

‘Reset’ Özelliğini Kullanarak FDR

 1. Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın ve ‘ Yedekle ve Sıfırla’yı tıklayın.
 2. Şimdi, ‘Telefonu Sıfırla’yı tıklayın ve PIN’i gerektiği gibi girin.
 3. ‘Her Şeyi Sil’ düğmesine basarak onaylayın.
 4. FDR yapılır ve telefon normal moda yeniden başlar.

Kurtarma Modunu Kullanarak FDR

Bu prosedür, çok sayıda seçeneğin bulunduğu kurtarma moduna girmenizi gerektirir.
İlk olarak telefonu KAPATIN.

 1. Sesi Kısma, Sesi Açma ve Güç düğmesine birlikte basın ve Android logosu görünene kadar basılı tutun.
 2. Logo görüntülendiğinde, düğmeleri serbest bırakın ve özellik listesinde ilerlemek için Sesi Aç / Kapat düğmesini kullanın.
 3. Cihazdaki tüm verileri silmek için ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlem bittikten sonra cihazı yeniden başlatın.

Servis merkezine götürün

Peki, bu Wifi sorunlarının çoğunu düzeltmek için takip edebileceğiniz son yöntemdir. Yazılımla ilgili bir sorun olduğu varsayılarak, yukarıda verilen yöntemlerin sorunları derhal çözmesi gerekir, ancak değilse, telefonunuzla da donanımla ilgili bir sorun olma olasılığı vardır. Xiaomi Mi serinizdeki WiFi, yetkili bileşenler ve sürücüler (yazılım) ile birlikte çalışır, ancak telefonda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı varsa, bu da wifi veya başka sorunlara neden olabilir.

Bu nedenle, sorun hala devam ediyorsa, en yakın yetkili Xiaomi servis merkezine gidin

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir