Youtube tüm yorumları silme

Youtube yorumları silme

Youtube tüm yorumları silme İtiraf edelim, hepimiz YouTube videolarında büyüdükçe gurur duymadığımız utanç verici yorumlar yaptık. Ne yazık ki, YouTube tüm yorumlarınızı toplu olarak silmenin kolay bir yolunu sunmuyor, şükür ki tüm yorumlarınızı manuel olarak tek tek silmenizi gerektirmeyen bir çözüm var. Nasıl olduğunu görelim.

YouTube’daki yorumlarınızı silme

Başlamadan önce, YouTube yorumunuzu silmenin resmi yolunu görelim. YouTube’u açın, kenar çubuğundaki ‘Geçmiş’i tıklayın ve geçmiş türü olarak yorum seçeneğini belirtin. Alternatif olarak, doğrudan yorum sayfasını açmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Burada tüm yorumlarınıza ve cevaplarınıza bir göz atabilirsiniz. Silmek istediğiniz yorumu veya yanıtı bulun> üç noktalı menüyü tıklayın> ve sil seçeneğini seçin. İşte bu, yorumunuz ve bu yoruma verilen yanıtlar silinecektir.

YouTube'daki yorumlarınızı silme

Ancak YouTube yorumlarınızı toplu silme seçeneği yoktur.

YouTube’daki tüm yorumlarınızı silme

Tüm yorumları silmek istiyorsanız kanalınızı geçici olarak gizlemeniz gerekir. Kanal adınızı, videolarınızı, beğenilerinizi, oynatma listelerinizi, başkalarının görmesi için aboneliklerinizi gizler. İşlem tamamlandıktan sonra bunları yeniden etkinleştirebilirsiniz. Kanalınızı gizlemek hiçbir Google hizmetini ve hatta YouTube’u etkilemez. Ancak diğer değişikliklerin aksine, yorumlarınız kalıcı olarak silinecek, bu da istediğimiz şeydi.

Kanalı gizlemek için YouTube’u açın, sağ üst köşedeki profil resmini tıklayın> ayarlar> Gelişmiş Ayarlar> Kanalı Sil> Google şifrenizi girin ve ‘Kanalımı gizlemek istiyorum’ seçeneğini tıklayın.

YouTube Kanalımı Geçici Olarak Gizleme

Tıkladığınızda Google, kanalı gizledikten sonra ne olacağını size gösterecektir. Her seçeneği seçin ve KANALIMI GİZLE düğmesine tıklayın ve açılır pencerede İÇERİĞİMİ GİZLE düğmesine tıklayın. Ve kanalınız gizlenecek.

Tüm yorumları silmek için YouTube kanalını gizleme

Tüm yorumlarınızı silmek için Google’a birkaç dakika ile birkaç saat arasında bir süre vermeniz gerekir. Bunu yorum seçeneğinden kontrol edebilirsiniz . Diğer değişikliklerin aksine, YouTube yorumları kalıcı olarak kaldırmayı yorumları gizlemek ve gizlemeyi kaldırmak platformu daha karmaşık hale getirir.

Tüm yorumlar YouTube'da silindi

Tüm yorumlarınız silindikten sonra YouTube’u açabilir, profil resmi> Ayarlar’ı tıklayabilir ve YouTube kanalınız bölümünde bir kanal oluştur’u tıklayabilirsiniz. Şimdi açılır pencerede Kanal oluştur’u tıklayın. Yeni bir kanal oluşturmak istemediğiniz için İşletme veya başka bir ad kullan adlı bir seçeneği görebilirsiniz, üzerine tıklamayın.

YouTube Kanalınızı yeniden etkinleştirme

Normale dönüyorsunuz ve tüm yorumlarınız siliniyor. Tüm videolarınızı tekrar herkese açık hale getirmelidir, eğer değilse, YouTube Studio’dan kolayca herkese açık hale getirebilirsiniz.

Videolarınızdaki diğer kullanıcıların yorumlarını silme

Yorumlarınızı silmek gibi, başkalarının videonuzdaki yorumlarını silmek de basittir. Sadece yorumu içeren videoyu açın. Yorumu bulduğunuzda, üç noktalı menüyü tıklayın ve yorumu kaldırmak için Kaldır’ı tıklayın.

YouTube Kanalımdaki yorumları silme

Herhangi bir kişiden gelen yorumları beğenmezseniz, ‘kullanıcıyı kanaldan gizle’ seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu kullanıcıyı gölgeleyecek, yani videonuza yorum yazabilecek olsa da, onlar dışında hiç kimse bunu göremez. Böylece saklandığınızı bilmeden saklanabilirsiniz.

Kullanıcıları YouTube kanalımdan gizleme

YouTube Studio > Ayarlar> Topluluk> bölümüne gidip yorum filtreleri ekleyerek daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Belirli kelimeleri engelleyebilir, belirli kişileri engelleyebilir veya yalnızca belirli kişileri onaylayabilirsiniz.

YouTube Yorum Denetleyicilerini Değiştirme

Belirli bir video için yorumları engellemek istiyorsanız, YouTube Stüdyosu’nda o video> diğer seçenekleri açın ve aşağı kaydırın. Yorumlar ve derecelendirme bölümünde, yorum görünürlüğü seçeneğini “Tüm yorumlara izin ver” yerine “Yorumları Devre Dışı Bırak” veya “Yorumları İncelenmek İçin Tut” olarak değiştirin.

Bir videodaki tüm yorumları devre dışı bırakma

Tüm videolar için yorumları engellemenin bir yolu yoktur, şu andan itibaren her videoyu açmanız ve ayarları değiştirmeniz gerekir.

Yorumları silmek otomatik olarak yanıtlarını da kaldırır, ancak yanıtları silmek sizi etiketleyen aşağıdaki yanıtları kaldırmaz. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


youtube yorum geçmişi telefon

youtube yorum geçmişi telefon

Me fascino demasiado tu web Gracias Saludos