YouTube’da ‘Kısıtlı Mod Ağ Yöneticiniz tarafından etkinleştirildi’ kapatılamıyor

YouTubeda Kisitli Mod Ag Yoneticiniz tarafindan etkinlestirildi kapatilamiyor

YouTube’da ‘Kısıtlı Mod Ağ Yöneticiniz tarafından etkinleştirildi’ kapatılamıyor Kısıtlı mod, kullanıcıların Youtube’daki hassas veya rahatsız edici içeriğe erişmesini engeller, ancak kullanıcılar isterlerse bu seçeneği kapatma seçeneğine sahiptir. Bazen kullanıcılar bu ayarları değiştiremez ve bunun arkasında birkaç neden olabilir.

Örneğin, yönlendiricilerinizdeki DNS ayarları buna neden olabilir, ağ yöneticiniz sonunda bunu etkinleştirmiş olabilir veya tarayıcınıza yeni bir eklenti yüklediyseniz, bu ayarların zorlanmasına ve dolayısıyla kullanıcının engellenmesine neden olabilir. bu seçeneği değiştirmek için. Aşağıdaki çözümleri deneyebilir ve bunlardan hangisinin sizin için işe yaradığını görebilirsiniz, ancak devam etmeden önce İnternet Servis Sağlayıcınıza veya Ağ Yöneticinize sizin için Kısıtlı modu etkinleştirip etkinleştirmediklerini kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Yöntem 1: Eklentilerinizi devre dışı bırakın

Birçok kullanıcının tarayıcılarında yüklü bir dizi eklentisi vardır ve bu Eklentilerden birinin bu sorunun nedeni olması olasıdır . Bu yöntemde, tarayıcınızdaki ayarları kontrol eden bir eklenti olup olmadığını bulmaya çalışacağız ve varsa o eklentiyi devre dışı bırakacağız.

  1. Tarayıcınızı açın ve Ana menüye gidin ve Eklentiler’i tıklayın (krom kullanıyorsanız buna Uzantılar denir )
  2. Eklentileri tek tek devre dışı bırakın ve eklentiyi her devre dışı bıraktığınızda Youtube sayfasını yenileyin ve bunlardan herhangi birini devre dışı bırakmanın Kısıtlı Mod Ayarlarını değiştirmenize izin verip vermediğini görün.
  3. Bir anti-virüs uzantınız varsa, önce bunu devre dışı bırakmanız gerekebilir çünkü genellikle suçlu budur.

Yöntem 2: Güvenlik Uygulamanızda Web Filtrelemeyi Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarınızda herhangi bir Güvenlik Uygulaması veya Antivirüs Yazılımı yüklüyse, web filtreleme olarak herhangi bir özelliğe sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir çünkü Youtube dahil olmak üzere İnternetten gelen tüm Trafik daha sonra hassas içeriğe izin vermeyecek uygulama aracılığıyla filtrelenecektir geçmek.

  1. Güvenlik uygulamanızı açın, bu durumda o Forticlient’tir ve Web Filtresi seçeneklerine gidin.
  2. Orada varsayılan olarak Etkin seçeneğini göreceksiniz, devre dışı bırakmak için Devre Dışı Bırak bağlantısını tıklayın ve şimdi youtube sayfasını yenileyin ve çalışıp çalışmadığını görün.
  3. Veya Güvenlik Uygulamasında herhangi bir Web Filtreleme seçeneği görmüyorsanız, tüm uygulamayı devre dışı bırakabilir ve ardından bunun çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir