Android Airpods Nasıl Bağlanır?

AirPods Android eşleştirme

Android Airpods Nasıl Bağlanır? Apple Airpod’ları hediye olarak mı aldınız? Tebrikler! Airpod’ları Android cihazlara bağlamak ister misiniz? Evetse, Android Portal Ekibi aşağıdaki bölümlerde Android’de Airpod’ların nasıl kullanılacağına yardımcı olmak ve açıklamak için burada. Yani, bu yazıyı sonuna kadar okuyun ve her şeyi bilin.

Apple Airpod’lara Giriş

Apple AirpodsiO kullanıcılarının çoğu tarafından kullanılan en ünlü kulaklıklardır. Apple Airpods, iPhone serisinin kulaklık jaklarını kaybedecek şekilde ayarlanmaya başladı. Bu Airpod’lar, müzik dinlemenin en iyi ve kullanışlı yoludur . Her zaman her yerde müziğin keyfini çıkarabilmeniz için kristal netliğinde yüksek bas sunar.

Dahası, Airpod’ların kullanımı çok kolaydır. Kulaklara koyduğunuzda otomatik olarak açılır ve çıkardığınızda duraklar. Arama yapmak, müziği değiştirmek, ses seviyesini ayarlamak ve diğer tüm işlevleri yapmak çok uygundur. Airpod’ların en önemli avantajı, tek bir şarjla 8 saatlik çalma süresi sunmasıdır.

Ancak buradaki soru, Airpod’ları akıllı telefonlar ve tabletler gibi Android cihazlara da bağlayabiliyor musunuz? Cevap oldukça basit: Evet, Apple Airpods neredeyse her Android cihazla mükemmel çalışıyor. Biraz çaba ile, bu fantastik Airpod’ları Android cihazınızda kullanabilirsiniz.

Apple Airpod’ları Android cihazınızla bağlamak ve eşleştirmek için ekstra çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu nedenle, iO kullanıcılarını kıskanmayın, sadece ekstra çaba sarf edin ve bu Airpod’ların netliğinin tadını çıkarın.

Tek bir dakika bile harcamadan, Apple Airpod’ları aşağıdaki bölümlerde android akıllı telefonlara ve tabletlere nasıl bağlayacağınıza bir göz atalım.

Android’de Apple Airpod’ları Bağlama Adımları

Android'de Airpods Nasıl Bağlanır

Adım 1: Ana ekran uygulamalarından veya bildirim panelinden “ Ayarlar Menüsü ” nü açın.

Adım 2: Menü listelerinde, “ Bluetooth ” seçeneğini arayın ve üzerine uzun basın.

Adım 3: Bir sonraki pencerede, Bluetooth menüsünün listelenen Bluetooth cihazlarının adıyla görüneceğini fark ettiniz.

Adım 4: Aynı sayfadan, “ Yeni Cihaz Ekle ” veya “ Yeni Cihaz Eşleştir ” üzerine dokunun.

Adım 5: Ardından Airpods şarj kapağını açın ve kapağın arkasındaki “ Küçük Düğme ” ye basın.

Adım 6: Kapakta “ yanıp sönen beyaz ışık ” görünene kadar “ küçük düğmeye ” basın.

7. Adım: Airpod’larınız artık Bluetooth aracılığıyla Android cihazlarınızla eşleştirilmeye hazır.

Adım 8: Cihazınızdaki Airpods adını tıklayın ve varsa istemleri izleyin.

Adım 9: Her iki cihaz da eşleşmeye başlayana kadar bekleyin.

Adım 10: Bir kez bittiğinde, Airpod’lardan kristal netliğinde ses duymaya hazırsınız.

Android’de Airpod’ları bu şekilde bağlarsınız. Artık Airpod’ları diğer Bluetooth kulaklıklar gibi kullanabilirsiniz. Artık Airpod’lar cihazdan çıkar çıkmaz cihazınıza otomatik olarak bağlanacak ve kasaya koyduğunuzda otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.

Hatırlanması gereken en önemli şey, Android kullanıcılarının Airpod’ların tüm işlevlerinden yararlanamayacağıdır. Android cihazı Airpod’lara bağlıyken Google’ın asistanını desteklemiyor gibi önemli özellikleri kaçırıyorsunuz. Yine de müzik ve ses kalitesi birinci sınıf.

Android akıllı telefonlara ve tabletlere Airpod’ları bağlamak için gerekli adımlar bunlar. Artık Airpod’ları Android cihazınızla özgürce kullanabileceğinizi ve inanılmaz avantajlarından yararlanabileceğinizi umuyoruz.

Değerli zamanınızı harcadığınız ve bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Airpod’ların kristal basının tadını çıkarabileceğinizi ve tüm işlevleri özgürce kullanabileceğinizi umuyoruz. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir