Google Play Satın Alma Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

Google Play order history Windows

Google Play Satın Alma Geçmişi Nasıl Görüntülenir? Hiç istemediğiniz bir uygulamayı satın aldınız mı? Kim yapmadı, değil mi? Geri ödeme için daha sonra bir e-posta göndereceğinizi ancak sonra unuttuğunuzu söylediniz. Ancak, ilk etapta bu uygulamaya ihtiyaç duyduğunuza benziyor. Tek bir sorun var; uygulamanın adı hakkında hiçbir fikriniz yok.

Elbette, uygulamanın dahil olduğu kategoriye bakabilir ve Satın Alındı ​​yazan uygulamayı arayabilirsiniz, ancak daha hızlı bir yolu var. Google Play satın alma geçmişinize bakarak, satın aldığınız uygulamayı çok daha hızlı bir şekilde kolayca bulabilirsiniz.

Google Play Purchase History

Google Play uygulamasını açın ve üç çizgili menüye dokunun. Hesaba gidin. Satın Alma Geçmişi sekmesine dokunun, Google Play’de satın aldığınız tüm uygulamaları göreceksiniz. Tüm uygulamalar aylara ayrılacak. En üstte, içinde bulunduğunuz ayda ne kadar para harcadığınızı göreceksiniz.

App History Google Play Purchase

Listede uygulamanın adını ve satın aldığınız tarihi göreceksiniz. Sağ tarafta fiyatı da göreceksiniz. Sıfır bakiyeye sahip uygulamalar, ücretsiz deneme olarak denediğiniz ancak size fatura kesme şansı vermeden önce iptal ettiğiniz uygulamalardır. Bir uygulamaya dokunursanız, sizi uygulamanın Google Play’deki sayfasına götürecek bir Görünüm seçeneği görürsünüz. Orada uygulamayı kaldırabilir veya açabilirsiniz.

Satın Alma Geçmişi sekmesinin üst kısmında, bir bütçe belirleme seçeneğini göreceksiniz. Uygulamalara çok fazla para harcamamakta sorun yaşıyorsanız, bu özellik kesinlikle yardımcı olacaktır. Bütçe Belirle seçeneğine dokunun ve aylık olarak harcamak istediğiniz para miktarını girin. Google Play daha sonra şimdiye kadar ne kadar para harcadığınızı gösterecektir.

Ne kadar harcayacağınız konusunda fikrinizi değiştirirseniz endişelenmeyin. Ayrıca, belirlediğiniz bütçeyi kaldırmak veya düzenlemek için bir seçenek de göreceksiniz.

Set Google Play Budget

Masaüstü Bilgisayar

Google Play satın alma geçmişinizi bilgisayarınızda görüntülemek için Google Play’i açın ve sol taraftaki seçeneklerden Hesap seçeneğine tıklayın.

Google Play order history Windows

Satın aldığınız tüm uygulamaları görmek için Sipariş Geçmişi sekmesine tıklayın. Tıpkı Android’de olduğu gibi burada da satın alma tarihini ve fiyatı göreceksiniz. Uygulama bölümlere ayrılmayacak, ancak bunları satın aldığınız sırada olacaktır. Her ihtimale karşı bir Sorun Bildir seçeneği de vardır.

Android cihazımda Google Play için bir bütçe belirledim ve bilgisayarımda Google Play’e gittiğimde belirlediğim bütçe de oradaydı. Satın aldığınız uygulamaları kategorilere göre de görüntüleyebilirsiniz. Açılır menüye tıklayın ve ne tür uygulamaları görmek istediğinizi seçin. Mevcut seçenekler Uygulamalar, Filmler ve TV ve Kitaplar’dır.

Organized purchased apps into categories Google Play

Ne tür uygulamalara bu kadar çok para harcadığınızı merak ettiyseniz, bunu yapmanın yolu Google Play sipariş geçmişinizi görüntülemektir. Belki de 20 fotoğraf düzenleme uygulaması satın almak o kadar da iyi bir fikir değildi.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir