Snapchatten engel Nasıl Kaldırılır

Snapchat’te Kişilerin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medya aracılığıyla insanlarla iletişim kurma yeteneği harika. Ancak bazen sizi rahatsız eden insanlar bulabilir ve onlarla etkileşime geçmek istemeyebilirsiniz. Snapchat sunucusu, bu tür kullanıcıları veya arkadaşlarınızı sorunsuz bir şekilde engellemenize olanak tanır. Peki ya onlar hakkında zihninizi yenilediyseniz ve onlarla Snapchat’te tekrar bağlantı kurmak isteseydiniz? Şimdi bu kişilerin Snapchat hesabınızdaki engellemesini kaldırın.

Birinin engellemesini kaldırdığınızda, size anlık görüntüler ve sohbetler gönderebilir ve hikayelerinizi görüntüleyebilir. Öyleyse, burada kılavuzun üzerine gelin. Bunu nasıl yapacağınıza dair bazı kolay adımları göstereceğiz.

 • Snapchat’te birinin engellemesini kaldırmak, hem iPhone hem de Android telefonlarda aynıdır.
 • Engellenenler listesine kişi ekleyip çıkardığınızda Snapchat sunucusu size bildirimde bulunmayacaktır.
 • Snapchat’te birini engellediğinizde, siz ve o kişi birbirinize sohbet ve anlık görüntü alıp gönderemezsiniz.
 • Bir kullanıcının engellemesini kaldırırsanız, onu istediğiniz zaman tekrar engelleyebilirsiniz.

İçindekiler

Snapchat’te Kişilerin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Snapchat’te herhangi birini engellediğinizde, sunucu sizden onun hesabını, sizinkini de onlardan atar. Ayrıca, hiçbiriniz birbirinizin kullanıcı adlarını arayamaz ve sohbet ve anlık görüntüler gönderip alamazsınız.

Diyelim ki, herhangi bir nedenle, çok ilerideki blok listesinden birini serbest bırakmak istiyorsunuz. Bunu kolayca yapabileceksiniz. Bunun için takip edebileceğiniz adımları aşağıda paylaştık.

 1. Öncelikle telefon cihazınızda Snapchat uygulamasına gidin.
 2. Ana ekranın sol üst köşesindeki bitmoji simgenize dokunun.
 3. Ardından, Ayarlar seçeneğinin üzerine gelmek için sağ üst köşede göreceğiniz dişli işaretine dokunun.
 4. Burada, ayarlar seçeneğinde, Hesap İşlemleri bölümünü almak için yukarı kaydırın.
 5. Şimdi Hesap İşlemleri bölümünde Engellendi’ye dokunun .
 6. Engellediğiniz kişilerin kullanıcı adlarının listesini göreceksiniz. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kişinin kullanıcı adının sağındaki X’e tıklamanız yeterlidir.
 7. Şimdi Snapchat sunucusu, eyleminizi onaylamanızı ve onaylamak için EVET’e dokunmanızı istiyor.
 8. Bundan sonra, kullanıcı adları Engellenenler listenizden çıkar.

Snapchat’te Kişilerin Engelini Kaldırdığınızda Ne Olur?

Bir kullanıcıyı engellediğinizde, onunla iletişim kuramazsınız ve birbirinizin arkadaş listesinden silinirsiniz. Ancak, her şeyin diğer kişinin gizlilik ayarlarına bağlı olduğunu unutmayın. Bu kullanıcının özel bir hesabı varsa, bu durumda onları eklemeniz gerekebilir. Ve iletişimi başlatmak için sizi tekrar arkadaş listesine eklemelerini sağlayın.

Ancak, kullanıcı adını arayarak veya ek kodlarına göz atarak herhangi birini ekleyebilirsiniz. Bu arada, kullanıcının herkese açık bir hesabı varsa, onu arkadaş listenize eklemek iletişim için gereksizdir. Ama hikayelerini göremezsiniz.

Ek olarak, Snapchat’te herkese açık bir hesabınız varsa ve engellenenler listesindeki kişilerin engellemesini kaldırırsanız, o kişi hikayelerinizi görüntüleyebilir ve size anlık fotoğraflar gönderebilir. Ayrıca, ortak arkadaşlarınız varsa, o zaman onlar da buna göre enstantanelerinizi alabileceklerdir.

Birini engellediğimde veya Engellemeyi Kaldırdığımda Haber Vermeli miyim?

Snapchat sunucusu, herhangi biri engellenenler listesine kişi eklediğinde veya listeden kişi çıkardığında kişileri bilgilendirmez. Ama biliyor musun? Birinden şüphe duyarsanız, sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz.

Sizi engelleyen bir kullanıcıyı keşfetmek için arama alanında kullanıcı adını aramanız gerekir. Hesaplarının kaybolduğunu görürseniz, bu sizi engelledikleri anlamına gelir.

Snapchat’te Kişilerin Engelini Kaldırıyorum Ama Bulamıyorum

Engellemeyi kaldırdıktan sonra Snapchat’te birini bulamadığınızda, bu durumda birkaç giriş ve çıkış olabilir.

 • İlk olasılık, kullanıcı adlarını değiştirmiş olmalarıdır. Bu durumda, onları mevcut kullanıcı adlarıyla tekrar aramanız gerekecektir.
 • Bir olasılık daha, engeli kaldırıldıktan sonra şimdiye kadar hesaplarında oturum açmamış olmalarıdır. Bu durumda, hesaplarına tekrar giriş yapana kadar arama sonuçlarınızda görünmezler.

Özetliyor

Snapchat’teki kişilerin engellemesini kaldırmak için, ayarlar simgesine ve ardından engellenene dokunun. Bundan sonra, engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcı adının sağındaki X’e dokunun. Bu kadar.

Bu aydınlatıcı kılavuzda, izleyicilerimizin Snapchat profillerinden engellenenler listesinden kişileri çıkarmaları için basit adımları açıklıyoruz. Ayrıca bloke kaldırma ile ilgili bazı soruları da cevaplıyoruz. Umarım bu yazıyı çok bilgilendirici bulursunuz.

Başka sorunuz varsa, utangaç olmayın; her zaman size hizmet etmek için buradayız.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir