Aero Shake Win 10

Windows 10’da Aero Shake özelliği nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

Windows 10‘da Aero Shake özelliği nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır Windows 10 işletim sisteminde Microsoft, kullanıcıların arka plandaki diğer tüm açık pencereleri en aza indirgemek için bir pencereyi kapıp sallayarak masaüstünü dağıtmasına olanak tanıyan “Aero Shake” adlı bir özellik sunuyor.

Açık pencereyi tekrar sallamak simge durumuna küçültülmüş pencereleri daha önce olduğu gibi geri yükler. Şimdi, 21364 derlemesiyle, şirket özelliği Windows 10’da varsayılan olarak devre dışı bırakıyor, ancak bunu etkinleştirmek için bir seçenek var.

Bu adım adım makalede, Ayarlar uygulamasını kullanarak Windows 10 bilgisayarınızda Aero Shake özelliğini nasıl etkinleştirebileceğinizi veya devre dışı bırakabileceğinizi göstereceğiz.

Windows 10’da Aero Shake’i Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

Adım 1:  Windows 10 işletim sisteminizde Ayarlar uygulamasını açın. Bunun için Başlat Menüsünü açabilir ve Ayarlar’ı arayabilirsiniz. Şimdi, arama sonuçlarından Ayarlar uygulamasına tıklayın.

Adım 2:  Ayarlar açıldığında, birden fazla seçenek arasından “Sistem” e tıklayın.

Adım 3:  Sol taraftaki bölmeden “Çoklu Görev” seçeneğini seçin.

Adım 4:  Şimdi, sağ taraftaki bölmede, Aero Shake’i etkinleştirmek için “Başlık çubuğu pencere sallama” seçeneğini etkinleştirin.

Etkinleştir-Devre Dışı Bırak-Aero-Shake-Windows-10

Özelliği zaten etkinken devre dışı bırakmak istiyorsanız, özelliği devre dışı bırakmak için geçişi kapatabilirsiniz.

Bu kadar. Adımları izledikten sonra, Aero Shake özelliğini etkinleştirmeyi seçtiyseniz, yalnızca bir açık pencereyi kapatıp sallayarak sisteminizdeki diğer tüm pencereleri simge durumuna küçültebilirsiniz.

Bu seçeneği bilgisayarınızda görmüyorsanız, çalıştırdığınız Windows 10 sürümünün bunu desteklemediğini unutmayın. Belirtildiği gibi, bu özelliği bir geçiş yoluyla etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği, 21364 veya daha yüksek sürümlerde mevcuttur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir