Bu dosyadaki değişiklikleri kaydetme izniniz yok gibi görünüyor

Bu dosyadaki degisiklikleri kaydetme izniniz yok gibi gorunuyor

Bu dosyadaki değişiklikleri kaydetme izniniz yok gibi görünüyor Cihazlarımızda resimleri düzenlemek, sıklıkla yaptığımız bir şeydir. “ Bu dosyadaki değişiklikleri kaydetme izniniz yok gibi görünüyor ” hata mesajını aldıysanız, Windows makinenizde bir resmi düzenlemeye çalıştınız ancak başarılı olamadınız. Bu, resimleri düzenlemek oldukça yaygın olduğu kadar bizim de hafife aldığımız bir şey olduğu için gerçekten can sıkıcı olabilir. Görünen o ki, karşılaştığınız hata mesajı, hata mesajının kendisinden de anlaşılacağı gibi, yetersiz izinlerden kaynaklanmaktadır.

Şimdi, buradaki yetersiz izinler, sadece dosya üzerinde izinlerinizin olmadığı tek bir şeye atıfta bulunmaz. Durum böyle olsaydı, geçici çözüm oldukça basit olurdu ve çok fazla sorun olmazdı. Bu konumda kaydetme izniniz yok ve söz konusu olan gibi izin sorunları oldukça yaygındır, bu nedenle endişelenecek bir şey yoktur. Görünüşe göre, sorun, sinir bozucu hale gelen dosya üzerinde yeterli izne sahip olduğunuzda bile ortaya çıkabilir. Sorun genellikle, düzenlemeye çalıştığınız görüntüyü farklı bir sürücüden veya bazen de OneDrive depolama alanınızdan bilgisayarınıza taşımanız ile ilgilidir.

Görünen o ki, bir görüntüyü farklı bir sürücüden sisteminize veya yukarıda belirtildiği gibi OneDrive’a taşıdığınızda, resim genellikle engellenir ve bu nedenle hiçbir değişiklik yapılamaz. Böyle bir senaryoda, düzenleme etkinliğinize devam etmeden önce Özellikler penceresinden görüntünün engelini kaldırmanız yeterlidir. Bununla birlikte, sorunun ortaya çıkmasının nedenleri var ve daha fazla uzatmadan, söz konusu hata mesajından kurtulmak için uygulayabileceğiniz farklı geçici çözümlere dalalım, böylece resimlerinizi sorunsuz bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu dosyadaki değişiklikleri kaydetme izniniz yok gibi görünüyor

Photo Editor’ı Yönetici Olarak Çalıştırın

Söz konusu hata mesajıyla karşılaştığınızda üçüncü taraf bir fotoğraf düzenleyici kullanıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey fotoğraf düzenleyiciyi yönetici olarak açmaya çalışmaktır. Resimlerinizi düzenlemek için varsayılan Windows Fotoğraf Düzenleyicisini kullanıyorsanız, bu yöntem sizin için geçerli değildir ve bir sonrakine geçmelisiniz.

Görünen o ki, kullanmakta olduğunuz fotoğraf düzenleyici uygulaması bazen resim üzerinde yeterli izinlere sahip olamayabiliyor, bu yüzden resmi düzenledikten sonra kaydedemiyorsunuz. Bu nedenle, buradaki basit bir çözüm, söz konusu dosyayı düzenlemek için yeterli izne sahip olması için uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı denemek olacaktır. Bunu yapmak için aşağıda verilen talimatları izleyin:

 1. Her şeyden önce, Fotoğraf Düzenleyicinizin bulunduğu yere gidin. Masaüstünüzde uygulamanın bir kısayolu varsa, bu da işe yarar ve onu da kullanabilirsiniz.
 2. Uygulamaya sağ tıklayın ve beliren açılır menüden Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.
 3. Görüntülenen UAC iletişim kutusunda Evet’i tıklayın ve ardından düzenlemeyi bitirdikten sonra görüntüyü kaydetmeyi deneyin.
 4. Hata mesajının hala görünüp görünmediğine bakın.

Resmi Farklı Bir Klasöre Kaydet

Anlaşıldığı üzere, sorunu çözmenin başka bir yolu da düzenlediğiniz resmi farklı bir klasöre kaydetmektir. Bu, resmi, resmin gerçekte bulunduğu yerden farklı bir dizine kaydetmeye çalışmak anlamına gelir. Örneğin, resim Masaüstünüzde varsa, resmi Masaüstünüz dışında bir yere kaydetmeyi deneyin ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün. Bu, benzer bir sorunla karşılaşan diğer kullanıcılar tarafından bildirildi ve bu, görüntüyü bulunduğu yerden farklı bir klasöre kaydedebildikleri için sorunu çözmelerine yardımcı oldu. Bu nedenle, devam edin ve sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için deneyin.

Resmin Özelliklerini Değiştirin

Burada söz konusu hata mesajıyla karşılaşmanızın ana nedenlerinden biri dosyanın özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu, görüntünüzü farklı bir sürücüden sisteminize taşıdığınızda veya bazı durumlarda onu OneDrive’ınızdan bilgisayarınıza taşıdığınızda olur. OneDrive’ın nasıl kullanılacağını bilmek gerçekten faydalı olabilir, ancak bazen bunun gibi bazı sorunlara neden olabilir. Böyle bir durumda, dosya işletim sisteminiz tarafından engellenir ve bu nedenle resimde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

Bu durum geçerliyse, Özellikler penceresinden resmin engelini kaldırmanız yeterlidir ve herhangi bir sorun olmadan düzenleyip kaydedebilmeniz gerekir. Bunu yapmak için aşağıda verilen talimatları izleyin

 1. Her şeyden önce, resminizin bulunduğu yere gidin.
 2. Ardından, oradayken resme sağ tıklayın ve açılır menüden Özellikler seçeneğini seçin.
 3. Ardından, Genel sekmesi altında, altta “Bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir” mesajını görmelisiniz. Yanında, Engellemeyi kaldır onay kutusunun işaretli olmadığından emin olun.
 4. Ayrıca, Salt okunur onay kutusunun da işaretlenmediğinden emin olun . Bundan sonra, Uygula’yı ve ardından Tamam’ı tıklayın.
 5. Bunu yaptıktan sonra, devam edin ve sorunun devam edip etmediğini görmek için bir düzenlemeden sonra resmi tekrar kaydetmeyi deneyin.

Windows Fotoğraf Uygulamasını Onarın ve Sıfırlayın

Son olarak, yukarıda belirtilen çözümler sizin için işe yaramazsa ve görüntüyü düzenlemek için bilgisayarınızdaki Windows Fotoğraf uygulamasını kullanıyorsanız, bu büyük olasılıkla Fotoğraflar uygulamasından kaynaklanmaktadır ve onu onarmanız gerekecektir. Bunu yapmak oldukça basittir ve uygulama ile ilgili sorunları arayacak ve düzeltmeye çalışacaktır. Fotoğraflar uygulamasını onarmak sorunu çözmezse, uygulamayı sisteminize yeniden yükleyecek olan uygulamayı Sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Aşağıda verilen talimatları izleyin:

 1. Öncelikle Windows tuşu + I tuşlarına basarak Windows Ayarları uygulamasını açın.
 2. Ardından, Ayarlar penceresinde Uygulamalara gidin.
 3. Uygulamalar ve özellikler ekranında, sağlanan arama çubuğu aracılığıyla Fotoğraflar uygulamasını arayın.
 4. Açıldığında sağ tıklayıp Gelişmiş seçenekler seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni ekranda Onar ve Sıfırla seçeneklerini görene kadar aşağı kaydırın. seçeneğe tıklayın hepsi bu kadar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Mesut

Mesut

Bu neben ne seni ne bei beiden anlayamadim